BASK zasluženo stigao do tri boda protiv TEK-a

Utakmica na Carevoj ćupriji je bez nekog većeg takmičarskog značaja za "Sokolove", dok se "Energetičari" iz Velikih Crljena bore za goli srpskoligaški život. Srčani su gosti, tehnički inferiorni, nedostatak nadomešćuju borbenošću.

Domaći u 8. minutu imaju "mrtvu" šansu, Petković sa svega tri metra pogađa na liniji gola golmana Prodanovića u glavu. Na sledeću priliku se čekalo do 20. minuta kada Dimić na 7 metara od gola pronalazi Braunovića, koji nije dovoljno skoncentrisan te loptu šalje preko prečke.

Lucidno je u 28. minutu Fratrović uposlio Dimića, ovaj ne koristi situaciju jedan na jedan, golman gostiju Prodanović izlazi kao pobednik. Do kraja poluvremena domaći su jalovo napadali, dok Crljenčani nisu nijednom ugrozili golmana Lazarevića.

Po istoj matrici se igra i u nastavku, odbrana TEK-a je sve napade "Sokolova" uspešno neutralisala do 60. minuta. Tada je Dimić lepo centrirao, Petković sa peterca loptu uputio u gol, a Radovanović u nameri da je izbaci sa gol linije, upucao u svoju mrežu.

TEK je prvi put na utakmici pripretio u 74. minutu, rezervista Petković je šutirao sa ivice kaznenog prostora, lopta je prohujala pored same stative. Da se Petković, onaj iz BASK-a, ipak upiše u listu strelaca potrudio se Fratrović, koji ga je divno uposlio u 79. minutu, pa ovom nije bilo teško da realizuje šansu našavši se sam pred golom gostiju. Neki sekund pre kraja regularnog toka, gosti postižu počasni pogodak preko kapitena Pavlovića, konačan rezultat je glasio 2:1 za BASK.

Već za vikend BASK će biti gost ekipi Ušća, a TEK Sloga "Romantičarima" na Karaburmi.

BASK - TEK SLOGA 2:1 (0:0)

STADION: FK BASK. GLEDALACA: 50. GL.SUDIJA: Bura Marko. POM.SUDIJE: Božić Dejan i Galić Branko. STRELCI: Radovanović 60. (a.g.) i Petković 79.min (BASK), Pavlović 90.min (TEK). ŽUTI KARTONI: Braunović (BASK), Radovanović i Šljukić (TEK).

BASK: Lazarević, Đilas, Kadijević, Petković, Milanović, Obradović, Šljivić, Dimić (Dacić), Braunović (Vukanović), Dimitrijević (Ajdar), Fratrović (Andrić).

TEK SLOGA: Prodanović, Radovanović, Filipović (Sofrenić), Živković, Lazović, Nedinić (Kilibarda), Baždarević, Pavlović, Milisavljević, Vasić (Stevanović), Radojičić (Šljukić).

BASK 2 : 1 TEK Sloga
Teleoptik 1 : 1 OFK Beograd
Prva iskra 1 : 0 Borac
Radnički (NB) 0 : 0 Zemun
Jedinstvo 1 : 0 BSK Borča
Leštane 2 : 2 Brodarac