Na Vračaru pukla petarda

Sinđelić je strahovito dobro startovao ovog proleća i sa 9 bodova iz 3 kola uhvatio priključak za vodećim timovima. Prevashodni cilj im je povratak u Srpsku ligu, a na tom putu im danas stoji mokroluška Crvena Zvezda.

Domaći sjajno otvaraju, Čokić u 9. minutu iz slobodnjaka sa 25 metara pogađa sam ugao gola gostiju. Aktivno igraju "Orlovi", vrše presing na protivničkih 20 metara i nedozvoljavaju gostima da razviju akcije. Igrom od noge do noge brzo osvajaju teren, a u 21. minutu na divan pas Novićevića, sam ispred gostujućeg golmana se našao Marinković, međutim njegov šut sa desetak metara refleksno brani Nikolić.

Mokrolužani u 29. minutu prave lepu akciju, Popadić je sastavio sa golom Ivkovića, ali je golman Marković panterskim padom u noge sačuvao svoj gol. Već u sledećem napadu Kolarević izlazi sam pred Nikolića, koji mu bravurozno brani i ne dozvoljava domaćima da odu na dva razlike.

Šanse se smenjuju na obe strane, a u 38. minutu Ivković je izveo slobodnjak sa preko 25 metara, prečka spašava gol domaćih. Prvi period igre je završen sa samo jednom loptom u mreži, mada ih je moglo biti mnogo više.

Samo što je krenulo drugo poluvreme Sinđa duplira prednost, u gužvi u šesnaestercu se najbolje snašao Spasić i sa 7-8 metara ćušnuo loptu u gol. Pali su gosti i već u 51. minutu je 3:0. Kolarević je pronašao Čokića na ivici kaznenog prostora, a ovaj mrežu za sigurno vođstvo.

Kolarević je asistent i u 67. minutu, ovaj put idealno uposlivši Novićevića, kome nije bilo teško da sa tri metra savlada Nikolića za 4:0. Raspala se igra gostiju, mogao je Novićević u 77. minutu da postigne i peti gol za domaće, ali je njegov šut iz blizine odbranio Nikolić, koji je nazaslužniji što gosti nemaju u mreži još mnogo veći broj lopti.

Do petog gola domaći ipak stižu tri minuta docnije, na dodavanje Novićevića, Spasić postiže svoj drugi gol danas. Gosti u poslednjem minutu imaju kolosalnu šansu da dođu do počasnog pogotka, ali Popadić sa svega dva metra šalje loptu visoko iznad prečke.

U narednom 20. kolu Sinđa ide u Batajnicu, dok Zvezdi u Mali mokri lug stiže još jedan bivši srpskoligaš GSP Polet Dorćol.

SINĐELIĆ - Crvena Zvezda (MML) 5:0 (1:0)

STADION: FK Sinđelić. GLEDALACA: 120. GL.SUDIJA: Pavlović Miloš. POM.SUDIJE: Živkov Stefan i Mojić Matija. STRELCI: Čokić 9. i 51, Spasić 47. i 80. i Novićević 67.min (Sinđelić). ŽUTI KARTONI: Cakić i Ćulum (Sinđelić), L.Ljubević, S.Ljubević, M.Adamović i U.Adamović (C.Zvezda MML).

SINĐELIĆ: Marković, Radošević (Milosavljević), Marinković, Đurić (Rašljanin), Ćulum (Martinović), Milicanović, Kolarević (Ačanski), Cakić (Ratković), Novićević, Spasić, Čokić.

CRVENA ZVEZDA (MML): Nikolić, M.Adamović, Radisavljević, Teofilović, Popadić, Novković (U.Adamović), Dragišić (Pajović), L.Ljubević, Prelić (Bošković), S.Ljubević, Ivković (Milić).