Studenti minimalcem uplovili u mirnu luku

Studenti su proteklog vikenda iznenadili pobedom u Zemunu i danas im, na overu ta tri boda, stiže BSK iz Borče, koji se nalazi u rezultatskoj krizi. Oba kluba su u meč ušla oprezno, a prvu dobru priliku su propustili domaći igrači u 13. minutu, kada Mladenović šutira glavom sa 5-6 metara, lopta je otišla za nekih pola metra iznad gola. Gosti uzvraćaju u 25. minutu, Đelmaš je probao sa 18 metara da iznenadi Bojovića, ali nije bio najprecizniji, prebacio je prečku. U 36. minutu i Stanimirović preti Bojoviću šutem sa ivice kaznenog prostora, golman domaćih se ovaj put istakao bravuroznom intervencijom. Poslednju priliku u prvom poluvremenu imaju Studenti u 44. minutu, nakon udarca iz ugla najviši je bio Vukotić i glavom uputio loptu pod prečku, golman gostiju je vrhovima prstiju izbacio u korner.

Domaći imaju terensku inicijativu u nastavku, a Mrđenović je opasno pripretio u 54. minutu, ponovo se odbranom istakao gostujući golman Simonović. Mnogo precizniji je bio u 65. minutu, poslavši loptu ispod istrčalog golmana, doveo je domaće u vođstvo.

Potom je uspostavljena ravnoteža na terenu, a gosti umalo nisu izjednačili u 77. minutu. Marković je uputio centaršut na peterac, Živanović glavom snažno šutirao, ali je golman domaćih panterskom paradom izvadio loptu iz rašlji. Kako se utakmica bližila kraju Borčani su vršili sve veći pritisak na gol domaćih, ali su im Studenti uzvratili u 86. minutu brzom kontrom. Milošević se našao jedan na jedan sa golmanom Simonovićem, koji mu je nogom zaustavio šut i produžio svom timu nadu da može uzeti bar bod. Međutim, do kraja utakmice nije bilo promena, Studentski grad je osvojio nova tri boda sa kojima je uplovio u mirnu luku spasa, a sledeće kolo igraju na Brodarcu, dok Borčani dočekuju poslednjeplasirane Leštane.

STUDENTSKI GRAD - BSK 1:0 (0:0)

STADION: FK Bežanija. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Karanović Marko. POM.SUDIJE: Ljubojević Bogdan i Zimonjić Stefan. STRELAC: Mrđenović 65.min (St.grad). ŽUTI KARTONI: Vukotić, Kuzmanović i Mrđenović (St.grad), Vujović (BSK).

STUDENTSKI GRAD: Bojović, Mladenović, Vukotić, Marković, Milanović, Mrđenović, Kuzmanović (Stefanović), Arsović (Milošević), Paunović (Jovanov), Jovanović, Stokić.

BSK: Simonović, Marković Radisavljević, Kožović, Vujović, Radinović (Relić), Bursać (Jelić), Milosavljević, Đelmaš (Mijailović), Stanimirović (Živanović), Milanović (Lazić).

BASK 1 : 2 Teleoptik
Prva iskra 2 : 2 TEK Sloga
Radnički (NB) 1 : 0 OFK Beograd
Jedinstvo 1 : 1 Borac
Leštane 0 : 4 Zemun
Studentski grad 1 : 0 BSK Borča