Mirne mreže u duelu imenjaka na "Čika Dači"

Fudbaleri Radničkog 1923 odigrali su bez golova sa imenjakom iz Niša u utakmici 28. kola Linglong Tajer Super lige Srbije - 0:0. Bila je ovo peta uzastopna utakmica na kojoj su Kragujevčani uspeli da sačuvaju svoju mrežu i osvoje još jedan vredan bod u borbi za opstanak.

Obe ekipe su ušle prilično stegnuto i oprezno u današnju utakmicu. Akcenat je bio prevashodno na defanzivi, dok se u napadu čekalo na grešku protivnika. U takvoj igri naravno da nije bilo previše prilika za golove, tako da se publika na “Čika Dači” prilično dosađivala tokom prvih 45 minuta susreta.

Prvi, ujedno i jedini ozbiljniji pokušaj u prvom delu utakmice imao je Ukrajinac Pavlov, koji je nakon konfuzije u odbrani kragujevačkog tima šutirao pored stative. Pokušaj Stefana Mitrovića da iznudi jedanaesterac četiri minuta kasnije završio se neslavno, s obzirom da mu je sudija Novak Simović pokazao žuti karton zbog simuliranja.

Strateg Kragujevčana Nenad Lalatović je u 38. minutu bio primoran da napravi prinudnu izmenu nakon što se iskusni Miloš Vidović požalio na povredu zbog koje nije mogao da nastavi utakmicu. Njegovo mesto u postavi kragujevačkog superligaša zauzeo je mladi crnogorski reprezentativac Miloš Brnović.

Pokušali su Šumadinci u samom finišu prvog poluvremena da ponove akciju koja im je donela sva tri boda na utakmici sa Metalcem. Tomić je poslao povratnu loptu na ivicu peterca ka Saši Jovanoviću, ali je odbrana niškog tima bila oprezna u ovoj situaciji.

Drugo poluvreme donelo je daleko sadržajniju i dinamičniju igru. Kragujevčani su već u prvim minutima nastavka uspeli da zaprete dva puta, najpre preko kapitena Mirića, a potom i Piščevića, ali je čuvar mreže niškog tima Filip Dujmović dobro odreagovao u oba navrata.

Na drugoj strani, Mesarević je pokušao da u kontri proigra hitronogog Mitrovića, koga je uspešno zatvorio Aleksandar Varjačić.

Imali su Kragujevčani dosta sreće u 65. minutu, kada je nakon centaršuta Stankovića sa leve strane, iskusni Filip Kasalica, koji je par minuta ranije zamenio Ukrajinca Pavlova u samom špicu napada niškog tima, ostao usamljen u kaznenom prostoru, ali njegov pokušaj volej udarca nije prošao baš najbolje.

Mogli su gosti da budu surovo kažnjeni za ovaj promašaj dva minuta kasnije. Varjačić je izveo prekid, Mirić šutirao glavom, a Dujmović krajnjim naporom uspeo da zaustavi loptu na putu ka mreži.

Uhvatili su se navijači Radničkog 1923 za glavu nakon “bombe” Piščevića sa preko dvadeset metara u 74. minutu. Dujmović je već bio savladan, ali je lopta okrznula prečku i završila u gol autu.

Poslednje dve šanse na utakmici imali su gosti iz Niša. Prvo je Mićibući lošim završnim udarcem upropastio akciju u kojoj su pored njega učestvovali još i Jovanović i Aksentijević, da bi dva minuta pre nego što je sudija Novak Simović dao znak za kraj utakmice, Nikola Aksentijević pokušao udarcem sa distance da donese promenu rezultata, ali nije bio precizan.

Na kraju, podela bodova kojom mogu biti zadovoljni i jedni i drugi. Kragujevčani su ovim remijem produžili niz utakmica bez poraza i dodatno se približili trinaestoplasiranom Proleteru, koji im sada beži samo jedan bod, dok su Nišlije ovim bodom sačuvale četvrto mesto na tabeli koje donosi izlazak u Evropu.

Sledi prvenstvena pauza koja će izabranicima trenera Nenada Lalatovića dobro doći da se odmore i pripreme za poslednje dve utakmice regularnog dela prvenstva protiv novosadske Vojvodine na “Čika Dači” i Crvene zvezde u Beogradu.

RADNIČKI 1923 – RADNIČKI (N) 0:0

KRAGUJEVAC - Stadion:
“Čika Dača”. Gledalaca: 2 000. Sudija: Novak Simović (Lovćenac). Pomoćnici: Matija Olajoš Nađ (Subotica), Miloš Simović (Lovćenac). Žuti kartoni: Varjačić, Brnović (Radnički 1923), Mitrović, Pavlov, Mićibući, Mesarović (Radnički Niš).

RADNIČKI 1923: Lukić, Varjačić, Pecelj, Andrić, N. Kovačević, M. Vidović (od 39. Brnović), Piščević, Milisavljević, Tomić (od 58. Maksimović), Jovanović (od 74. Ubiparip), Mirić. Trener: Nenad Lalatović.

RADNIČKI (N): Dujmović, Aksentijević, Stanković, Jamkam, Vujadinović, Kovačević, Pejović (od 71. Štulić), Mesarović, Mićibući, Mitrović (od 78. Jovanović), Pavlov (od 59. Kasalica). Trener: Radoslav Batak.

Vojvodina 1 : 2 Čukarički
TSC 2 : 1 Proleter
Radnik 1 : 2 Partizan
Napredak 1 : 3 Voždovac
Spartak ŽK 1 : 2 Novi Pazar
Mladost 3 : 3 Metalac