Majstori namestili optiku

Zbog požarom oštećenih prostorija, Radnički je dočekao Teleoptik na terenu FS Beograda na Adi. Pre početka susreta minutom ćutanja je odata pošta juče preminulom legendarnom fudbaleru i treneru Nebojši Ušketu Vučićeviću.

Radnički je krenuo ofanzivno od samog početka i poveo već u 8. minutu posle snažnog šuta Ahmetovića sa desetak metara. Domaći nastavljaju dominaciju i u 14. minutu viđeno je divno proigravanje Nuredinija od strane Aničića, ali je golman gostiju Gočmanac sjajnom paradom u noge sačuvao svoju mrežu.

Nema uzbuđenja do 29. minuta kada domaći stvaraju novu idealnu priliku, Đuričić je proigrao Aničića, a ovaj sa 7-8 metara iskosa pogađa stativu. Mogao je i Đokić da duplira prednost, ali je u 39. minutu bio nedovoljno skoncentrisan, pa mu je udarac sa nekoliko metara razdaljine Gočmanac odbranio i loptu poslao u korner. Posle udarca iz ugla Veličković je najviši u skoku, ali je lopta završila na gornjoj strani prečke. Tako Radnički poluvreme završava minimalnom prednošću iako je po prikazanom zaslužio mnogo više.

Domaći ne odstupaju od ofanzivne igre i u nastavku, gosti iz Zemuna na to odgovaraju čvrstim blokom i brzom tranzicijom. Bedem Teleoptika je popustio u 57. minutu, brzonogi Veličković je povisio na 2:0, prizemnim udarcem sa oko 12 metara.

Prvu priliku da ugroze golmana domaćih, Teleoptik ima u 65. minutu, dobar šut Čermelja sa desetak metara, iskusni Ristić je odbranio nogom. Period igre u kojem Zemunci imaju terensku prevagu nije im doneo i rezultatski benefit. Đokić u 74. minutu sa svega par metara pogađa spoljni deo mreže gola Novobeograđana.

Radnički je na kraju zasluženo osvojio tri vredna boda i nastavio poteru za vodećim Romantičarima. Narednog petka će biti gost TEK-a, na stadionu kraj Elektrane, dok Teleoptik u subotu pre podne dočekuje neugodne goste iz Bariča.

RADNIČKI (NB) - TELEOPTIK 2:0 (1:0)

STADION: SC FSB Ada Ciganlija. GLEDALACA: 250. GL.SUDIJA: Rabrenović Nikola. POM.SUDIJE: Piljak Andreja i Sulejmanović Denis. STRELCI: Ahmetović 8. i Veličković 57.min (Radnički NB). ŽUTI KARTONI: Aničić i Trajković (Radnički NB), Vlahović, Brnović, Lekić, Purić, Janković, Momčilović i Čermelj (Teleoptik).

RADNIČKI (NB): B.Ristić, Lekanić. Nedeljković (Simić), Unković, Trajković, Đuričić, Nuredini (Rakić), Ahmetović (Popović), Aničić (Branković), Đokić, Veličković (A.Ristić).

TELEOPTIK: Gočmanac, Radić, Adamović, Momčilović (Đokić), Janković, Purić, Brnović (Lekić), Rašković, Vlahović, Čermelj, Đurić (Đorđević).

BASK 2 : 0 Prva iskra
Radnički (NB) 2 : 0 Teleoptik
Jedinstvo 3 : 0 TEK Sloga
Leštane 2 : 2 OFK Beograd
Studentski grad 0 : 0 Borac
Ušće Novi Beograd 0 : 1 Zemun