"Vukovima" Tisa plitka

Momenat kada Novobeograđani napadaju ka golu Bečejaca - foto: V. Jankov

Novobeogradski "vukovi" premostili su Tisu lakše nego što su očekivali. Istina, Bečejci su golom Ićitovića poveli, a pošto gosti nisu iskoristili dva peterca, Bućanu je lopta ispala iz ruke, aVukićeviću je kazneni udarac odbranio Murašov, zaređali su seriju od 5:0, posle čega je bilo 2:2 i na poluvremenu 3:7.

U drugom delu igrali su samo "vukovi". Uostalom serija od 8:0 u korist Novobeograđana sve kazuje. I dok je u drugoj i trećoj četvrtini Đorđe Manojlović četiri puta realizovao igrača više, u poslednjem periodu utakmice efikasnošću se istakao Luka Šofranac postigavši četiri gola, od kojih tri sa igračem više.

Kad smo već kod igrača više, Bečejci su četiri puta imali brojčanu prednost u vodi i nijedanput je nisu materijalizovali. Uz to, u nekoliko navrata su iz "zicer" pozicija bili neprecizni i to je prevagnulo da gosti, ioanako kvalitetniji, lako dođu do više nego ubedljive pobede.

Bečej - NBG Vukovi  3:15 (1:3, 2:4, 0:4, 0:4)

Bečej: Plivalište zatvorenog bazena OSC „Đorđe Predin Badža“. Gledalaca: 100. Sudije: Strahinja Jović i Ivan Saveljić (obojica iz Subotice). Igrač više: Bečej 4(0), NBG Vukovi 9(7). Peterci: Bečej 1(1), NBG Vukovi 2(0).

Bečej: Murašov (6 odbrana, jedan peterac), U. Kovačev, Brkljač, Sirotanović, Popov, Pantić, Stanivuk, Velimirov, F. Kovačev, Boškovć, Jović 1(1), Savčenko 1, Rkman, Ićitović 1.

NBG Vukovi: Vlahović (9 odbrana), Grabović, Vitorović 1, Marković, Varkulja 1, Stefanović 1,Bućan 1, Manojlović 5, Šofranac 4, Urošević 1, Vuković, Vukićević 1, Jovanović (2 odbrane), Živković.