Čarapani pocepani na "Brdu"

Posle poraza na otvaranju sezone od Zvezde, Čukarički je u naredna dva meča uzeo čitav plen, što je nameran i večeras da učini protiv Napretka, koji u tri prolećna kola ima poraz uz dva remija. Nisu od samog starta domaći krenuli grlom u jagode, već su postepeno osvajali deo po deo terena, presingom primoravši protivnika da se povlači na svoju polovinu.

Igrao se 10. minut kada je Rakonjac imao prvu priliku za domaće, sa nekih desetak metara iskosa šutirao je preko prečke. Pritisak domaćih je splasnuo kako je vreme odmicalo, Kruševljani kroz brze kontranapade pokušavaju da stignu nadomak gola Petrovića, ali im se napadi zaustavljaju ispred šesnaesterca.
Usledila je slabo gledljiva igra sve do 40. minuta, kada je viđen trenutak nadahnuća Kovača i strelca gola Rakonjca, Čukarički vodi 1:0. Dva minuta kasnije obrnuta situacija, sada je Rakonjac asistent, a Kovač strelac. Blic krig Čukaričkog sa dva brza pogotka, koji potpuno menjaju sliku o prvom poluvremenu. Napredak je jedinu priliku imao desetak sekundi pre kraja prvog poluvremena, Džugurdićev šut glavom sa 7-8 metara završio je pored leve stative.

Šef stručnog štaba Napretka, Ivan Stefanović, na poluvremenu je izvršio dve izmene i njegova ekipa je krenula mnogo angažovanije i otvorenije da igra. Samim tim otvorio se prostor za kontre iz kojih Čukarički preko brzonogih Kembela i Rakonjca želi pogotkom da zatvori utakmicu. Do trećeg pogotka ˝Brđani˝ stižu u 60. minutu, Rakonjac je po drugi put asistent, ovog puta sjajno uposlivši Čolovića, koji je izašao sam pred gol gostiju i rutinski sa 6-7 metara udaljenosti savladao nemoćnog Vasiljevića.

Napredak veoma izglednu priliku za počasni pogodak ima u 73. minutu, Jovanović je sa ivice kaznenog prostora uputio oštar udarac, a Petrović vrhovima prstiju loptu poslao preko prečke i sačuvao svoju mrežu. Svim silama su Kruševljani pokušavali da do kraja susreta postignu makar jedan pogodak, ali im to nije pošlo za nogom, jer su domaći igrači napravili neprobojan odbrambeni blok ispred Petrovića. Večerašnji akteri nastavljaju takmičenje u ponedeljak, ˝Brđani˝ utakmicom u Surdulici protiv Radnika, a Napredak pod Bagdalom utakmicom sa novosadskim Proleterom.

ČUKARIČKI - NAPREDAK 3:0 (2:0)

STADION: FK Čukarički. GLEDALACA: 250. GL.SUDIJA: Nikolić Danilo. POM.SUDIJE: Šutulović Milan i Mikalački Ivan. STRELCI: Rakonjac 40, Kovač 42. i Čolović 60.min (Čukarički). ŽUTI KARTONI: Drezgić (Čukarički), Spremo i Marjanović (Napredak).

ČUKARIČKI: Petrović, Stevanović (Rogan), Rakonjac (Aganspahić), Kembel (Endiaje), Kajević (Ergelaš), Mijailović, Čolović (Savić), Drezgić, Šapić, Kovač, Roganović.
NAPREDAK: Vasiljević, Kerkez, Đuričković (Milovanović), Mladenović (Jovanović), Mršić, Todorović, Spremo, Džugurdić (Kočić), Marjanović, Rašković (Krstić), Melunović (Kunić).

Kolubara 1 : 0 Vojvodina
Metalac 1 : 1 Radnički (N)
Novi Pazar 0 : 1 Radnički 1923
Voždovac 0 : 3 Crvena zvezda
Partizan 2 : 1 Mladost
Proleter 0 : 3 Spartak ŽK