Loznica pobedila Timok 1919 na Kraljevici

U 23. kolu Prve lige Srbije danas su se na Gradskom stadionu pod Kraljevicom u Zaječaru sastali domaći Timok 1919 i ekipa Loznice. Pred stotinak promrzlih gledalaca viđena je jedna nezanimljiva utakmica bez dobrih poteza, pravih šansi i prilika za gol. Mnogo se više očekivalo od domaćina kome „gori pod nogama“ jer su na predposlednjem mestu na tabeli sa svega 18 osvojenih bodova. Propuštena je prilika da na svom terenu, pred svojim navijačima upišu još koji bod kako bi se što bolje plasirali za predstojeći PlayOut. Zaječarci su na Kraljevici poslednji put pobedili 17. septembra prošle godine poslednjeplasiranu ekipu Kabel rezultatom 2:0 u 7. kolu Prve lige Srbije.

Prvih pola sata igre na današnjem meču uglavnom se vodila borba na sredini terena ali bez opasnosti za golmane Nikolu Petrovića i Vladana Elesina. Prvu zrelu priliku imali su gosti iz Loznice u 32. minutu kada je Igor Vićentijević odlično probio po levoj strani i uputio oštar centaršut po zemlji, na drugu stativu, ali se Nikola Milinković propisno obrukao i promašio prazan gola sa svega dva-tri metara. To je jedino što su mogli da vide malobrojni ljubitelji fudbala u Zaječaru za prvih 45. minuta.

U nastavku igre malo dinamičnija igra ali i dalje bez prilika za gol. U 62. minutu Miloš Nikolić je igrao rukom na nekih 20-tak metara od svog gola a sudija Saša Ranisavić je dosudio slobodan udarac i pokazao žuti karton štoperu lozničana. Loptu je namestio levi bek zaječaraca Nikola Tričković ali je njegov šut završio preko stative. Na kraju utakmice se ispostavilo da je ovo bio jedini udarac na gol Vladana Elesina.

U 68. minutu gosti su došli do prednosti iz jedne lepe akcije. Prodor sa leve strane i centaršut u šesnaesterac po zemlji ali je jedan igrač Loznice propustio loptu i zbunio štopere Simonovića i Tourea a Goranu Matiću nije bilo teško da sa sedam-osam metara savlada golmana Nikolu Petrovića. Do kraja utakmice Srđan Stojčevski, Šef Stručnog štaba zaječaraca, je pokušao izmenama da pokrene svoju ekipu ali bezuspešno. Gosti iz Loznice su mirno i strpljivo priveli utakmicu kraju i sačuvali stečenu prednost.

U nedelju 6. marta Timok 1919 gostuje Radu na Banjici dok Loznica dan kasnije dočekuje IMT iz Beograda. Utakmice 24. kola počinju u 14 sati.

TIMOK 1919 – LOZNICA 0:1 (0:0)

ZAJEČAR. Gradski stadion pod Kraljevicom. Gledalaca 150. Sudija Saša Ranisavić (Sremska Mitrovica), pomoćnici Nikola Milosavljević (Beograd) i Marko Hrutka (Beograd). Strelac Goran Matić u 67. minutu (Loznica). Žuti kartoni: Andrej Đulić, Toure Aboubacar Sidik, Dejan Mašić, Nikola Tričković (Timok 1919), Miloš Nikolić i Nikola Nikolić (Loznica).

TIMOK 1919: N.Petrović, Simonović, Toure, Pantić (Anđelović), Đukić (Trimanović), Tričković, Žerjal, Davidović, S.Petrović (L.Nikolić), Mašić (U.Nikolić), Radunović

LOZNICA: Elesin, Spasenović, N.Nikolić, Matić (Radmanovac), Milinković (Babić), Komarčević, Kostić, Vićentijević, Kijevčanin, Mijailović, M.Nikolić