Vredna trojka Čukaričkog protiv Lučanaca

Najzad, posle 66 dana, dočekasmo prvenstvenu utakmicu na Banovom brdu. Gost trećeplasiranog Čukaričkog je lučanska Mladost, koj je na otvaranju prolećne sezone upisala sigurnu trojku kod kuće protiv ekipe TSC. Gosti su u meč ušli puni samopouzdanja, otvorenom igrom su se suprotstavili favorizovanom domaćinu i uspešno parirali u svim elementima fudbalske igre. Mladost je u naletu, za dva minuta je propustila da realizuje dve izgledne prilike, u obe akcije krajnji akter je bio Petrov. Prvo u 10. minutu šutira sa 8 metara kraj gola, a minut kasnije njegov udarac sa desetak metara uspešno je odbranio Petrović.

Potom nastupa period igre u kojem se ništa značajno ne dešava, primetna je krajnje indolentna igra domaćih. Iz takve igre se ipak izrodila prilika za ˝Brđane˝ u 38. minutu, ali je Kajević neprecizno šutirao sa penaltika, prebacivši gol gostiju za nekih 30-40 centimetara. Rezultatom 0:0 se otišlo na odmor.

Mnogo odlučnije su domaći krenuli u nastavku, a Čolović u 50. minutu sa 22 metra iskosa pogađa stativu, kraj već savladanog golmana Mladosti, Kostića. Tri minuta kasnije i Rakonjac je sa 7-8 metara uputio udarac u levi donji ugao gola gostiju, ovog puta se Kostić istakao odbranom i vrhovima prstiju loptu skrenuo u korner. Puno sreće u uvodnim minutima za izabranike Dragiše Žunića.

Furiozan tempo Čukaričkog nije dugo potrajao, odbrana Lučanaca je, kako je igra odmicala, sve lakše neutralisala protivničke atake. Stihijski napadi ˝Brđana˝ ipak su rezultirali pogotkom u 75. minutu. Lepu asistenciju Endiajea u gol je pretvorio Rakonjac rezantnim šutem pod prečku sa 4-5 metara. Taj gol je ujedno i odlučio pobednika, tri vredna boda su ostala na Banovom brdu.

Narednog vikenda na programu je 24. kolo, Čukarički ide na noge ˝Plavim golubovima˝ u Suboticu, a Mladost će u Lučanima ugostiti novosadski Proleter.

ČUKARIČKI - MLADOST 1:0 (0:0)

STADION: FK Čukarički. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Ivković Marko. POM.SUDIJE: Đuričić Marko i Pašajlić Milan. STRELAC: Rakonjac 75.min (Čukarički). ŽUTI KARTONI: Rakonjac i Roganović (Čukarički).

ČUKARIČKI: Petrović, Stevanović, Rakonjac (Ergelaš), Tanasijević, Kajević (Aganspahić), Puškarić, Čolović (Janković), Savić (Endiaje), Belić (Lukić), Kovač, Roganović.
MLADOST: Kostić, Milošević, Jovanović, Tumbasević, Milosavljević (Danoski), Petrov (Redžis), Mićević, Cvetković, Gordić (Žunić), Leković, Bojović.

Metalac 2 : 3 Vojvodina
Novi Pazar 1 : 2 Kolubara
Voždovac 0 : 0 Radnički (N)
Partizan 2 : 0 Radnički 1923
Proleter 1 : 2 Crvena zvezda
Čukarički 1 : 0 Mladost