TSC bolji od Voždovca na generalnoj probi pred nastavak šampionata

Ekipe Voždovca i TSC odigrale su poslednju proveru pred nastavak prvenstva.

Prijateljski susret završen je rezultatom 3:1 (1:1), ali je utisak da je Voždovac mogao mnogo više, posebno u prvom delu utakmice.

Borbena utakmica, visok tempo sa mnogo trčanja i agresije. Nisam zadovoljan rezultatom, ali jesam prvim poluvremenom. Prvih 45 minuta igrali smo svoju igru i tako želim da izgledamo i u prvenstvu, ne računajući taj penal. U drugom delu igre smo previše jurcali, igrali smo na silu i zato je i krajnji ishod ovakav. Nas ova utakmica neće poremetiti, imamo svoje planove i jasan cilj kome težimo. Čestitke ekipi TSC-a, želim im mnogo sreće u nastavku šampionata ”,rekao je šef struke Zmajeva, gospodin Aleksandar Linta.

Počeli su Zmajevi ofanzivno generalnu probu pred nastavak šampionata. Visoki presing bio je evidentan uz pritisak koji je najviše stvaran od strane tria Vujnović-Lasickas-Pantović.

Sa druge strane, Milović i Ivezić uspešno su komandovali odbranom, dok je Miloš Krunić bio izuzetan na golu.

U nekoliko navrata skidao je šuteve domaćih uz sjajnu paradu u 10. minutu kada je napadač TSC uputio izuzetan šut sa leve strane.

Najbolju priliku da donese zasluženu prednost Voždovcu imao je Marko Mijailović snažnim šutevima sa distance od kojih se posle onog u 19. minutu stativa i dalje trese.

Već u sledećem napadu dela igre imao je Mijailović još jednu priliku, ali je njegovu bombu sprečio golman domaćih.

0:1 u 35. minutu! Nadoknadio je promašaje bek Voždovca, Mijailović, sjajnom asistencijom za Nikolu Vujnovića na suprotnoj strani koji je u neposrednoj blizini golu loptu plasirao u suprotan ugao.

Samo nekoliko minuta kasnije veliki peh za Zmajeve, mladi štoper, do tada vrlo siguran, Marko Ivezić, sa leđa je oborio napadača TSC u sopstvenom kaznenom prostoru što je značilo direktno isključenje i  najstrožiju kaznu.

Mihajlo Banjac poslao je Krunića u suprotnu stranu i postigao izjednačujući pogodak. Rezultatom 1:1 otišlo se na pauzu.

U drugom poluvremenu, isključenog Ivezića zamenio je Damjanović jer je dogovor dva kluba da se u slučaju dobijanja crvenog kartona napravi zamena isključenog igrača.

Velika greška odbrane Zmajeva omogućila je vođstvo ekipi Bačke Topole, Ratkov je iskoristio pogrešno dodavanje Krunića i loptu poslao u gol za 2:1 u 49. minutu.

Posle neuspelog slobodnog udarca sa ivice šesnaesterca, Zmajevi su zahvaljujući hitrom Lasickasu sprečili novu kontru domaćih. Tom prilikom Litvanac je zaradio žuti karton.

U drugom poluvremenu Aleksandar Linta proverio je najnovije pojačanje Novakovića, dok su uz mladog vezistu još zaigrali Keita, Ajdinović i Ćirković.

Pokušavali su Zmajevi do kraja utakmice pritiscima i prodorima, kao i pokušajima iz prekida ali je mreža TSC mirovala.

Sa druge strane, konačan rezultat utakmice postavio je Martin Mirčevski iz kontra napada kojim je Krunić matiran po treći put.

Voždovac prvenstvo nastavlja u nedelju, 13. februara, gostovanjem ekipi Kolubare.

Vojvodina 2 : 1 Proleter
Čukarički 0 : 0 Partizan
TSC 2 : 1 Voždovac
Radnik 2 : 0 Novi Pazar
Napredak 1 : 0 Metalac
Spartak ŽK 4 : 3 Kolubara
Mladost 2 : 0 Radnički (N)
Crvena zvezda 4 : 1 Radnički 1923