Vaterpolisti Bečeja prijatno iznendaili na startu nastavka sezone

Saša Murašov (1) je bio pravi komandant odbrane - foto: V. Jankov

Iako u prvoj četvrtini nisu postigli gol, a u drugoj samo jedan za 1:2 na poluvremenu, Bečejci su se razigrali u nastavku i na kraju zasluženo pobedili visokoplasirani Stari Grad sa ubedljivih 9:5. Zasluge za to pripadaju svima, pogotovo za igru u odbrani, jer su Beograđani postigli samo jedan gol od osam situacija sa igračem više, ali najviše ruskom golmanu Saši Murašovu, koji je bio na visini zadatka kad je bilo najpotrebnije, jer je od 15 odbrana, od kojih jedan peterac, devet puta zaustavljao šuteve u prve dve četvrtine kada je rezultat bio neizvestan. Naravno, i Nikoli Krstonošiću, koji je sa četiri gola dao puni doprinos pobedi, ali to mu je bila oproštajna utakmica ove sezone, pošto se vraća u SAD na školovanje. Sve su to propratili i gledaoci na tribini, pa je, posle dužeg vremena, ambijent podsetio na stara dobra vremena.

Mada su mladići sa Tise u trećem delu utakmice, najzad, poveli sa dva gola razlike (4:2), Beograđani su uspeli da anuliraju vođstvo. Kako je u tom periodu isključen trener Goran Krstonošić, mnogi su mislili da dobra igra neće ostati valorizovana osvajanjem bodova. Međutim, kapiten Jović je osam sekundi pre zvuka sirene u trećoj četvrtini postigao gol, a onda su, predvođeni sa ivice bazena Dejanom Jovanovićem, Bečejci seriju  nastavili sa dva gola Boškovića i novim pogocima Jovića i Krstonošića u poslednjme delu. Posle serije 5:0, sve je bilo jasno. Gosti su četrdesetak sekundi pre kraja samo ublažili poraz na konačnih 9:5.

Bečej - Stari Grad  9:5 (0:1, 1:1, 4:2, 4:1)

Bečej: Plivalište zatvorenog bazena OSC „Đorđe Predin Badža“. Gledalaca: 150. Sudije: Vladimir Šukić i Vuk Piljić (obojica iz Novog Sada). Igrač više: Bečej 7(4), Stari Grad 8(1). Peterci: Bečej 3(2), Stari Grad 2(1).

Bečej: Murašov (15 odbrana), U. Kovačev, Trapara 1, Krstonošić 4(1), Dobožanov, Pantić, Kuprešak, Velimirov, F. Kovačev, Bošković 2, Jović 2(1), Savčenko, Rkman, Ićitović.

Stari Grad: Vujnić (11 odbrana), Lazić, M. Janjić 1, Savić, Ilić,Živojinović 1, Arsin, Giri 1, Acković, Ganić 2(1), Blečić, A. Janjić,Slavković,Marjanović.