29.01.2022 Ruža Ilić

Remi Zmajeva za kraj priprema u Turskoj

Fudbaleri Voždovca odigrali su danas treći prijateljski meč na pripremama u Antaliji. Na “domaćem terenu”, na kome treniraju od dolaska u Tursku, odigrali su nerešeno 2:2 sa ukrajinskim premijerligašem Mariupoljem. Strelac oba gola za Zmajeve bio je najbolji strelac ekipe, crnogorski reprezentativac Nikola Vujnović.

Trener golmana beogradskog tima zadovoljan je krajnjim ishodom utakmice i poslednjom proverom pred povratak u Srbiju.

Odlična utakmica za nas, mislim da smo potvrdili ono što smo na pripremama radili i da spremno dočekujemo nastavak prvenstva. Zadovoljan sam kako su golmani radili, Krunić danas nije bio u sastavu zbog stomačnog virusa dok primljeni golovi mogu biti pripisani lošijoj koncentraciji, ali sam sveukupno zadovoljan”, jasan je bio gospodin Predrag Miljković.

Zmajevi su bolje otvorili meč, u prvih 10 minuta su kroz veći posed stvorili dve odlične šanse. Najpre je Mijailović solo prodorom po desnoj strani došao u šansu, ali je šutirao pored stative. Potom je i Milojević pokušao sa distance, ali brani čuvar mreže Ukrajinaca.

Samo jedan pogrešan pâs i Mariupolj preko Kaščuka dolazi do vođstva – rezultat je 0:1.

Nisu Zmajevi dopustili da ih to obeshrabri, nastavili su sa visokim presingom i pritiskom na protivnika. Isplatila se upornost, u 31. minutu Voždovac dolazi do izjednačenja. Milojević je sjajno ponašao Vujnovića koji je predriblao odbranu protivnika i matirao golmana Galčuka za 1:1.

Uprkos mnogo boljoj igri, protivnik je iskusno kaznio još jednu grešku Zmajeva. Pred sudijski zvižduk za kraj poluvremena, Vjunik je pogodio glavom te se na pauzu otišlo pri rezultatu 2:1 u korist Mariupolja.

Drugi deo igre Voždovac je počeo u istom sastavu, a u 60. minutu šef Linta napravio je trostruku izmenu. KeitaStanisavljević i Ajdinović zamenili su MilojevićaPurtića i Pantovića.

Samo dva minuta kasnije, na krilima nove energije, Zmajevi ponovo sustižu prednost protivnika. Mijailović je nadmudrio odbranu rivala i servirao Vujnoviću loptu na suprotnoj stativi za njegov drugi pogodak na ovom meču i rezultat 2:2.

Izborili su Zmajevi dva prekida u nastavku, međutim golman ukrajinskog tima Turbaevski nadskočio je sve igeače i izbio obe lopte daleko od svog gola.

Od 80. minuta, šef struke Zmajeva napravio je još jednu trostruku izmenu. Umesto Hajdina i Mašovića zaigrali su Ćirković i Ćorković, a na gol je umesto Vukašinovića stao Blagojević.

Uprkos većoj želji, rezultat je do kraja ostao nepromenjen.

Vojvodina 2 : 1 Proleter
Čukarički 0 : 0 Partizan
TSC 2 : 1 Voždovac
Radnik 2 : 0 Novi Pazar
Napredak 1 : 0 Metalac
Spartak ŽK 4 : 3 Kolubara
Mladost 2 : 0 Radnički (N)
Crvena zvezda 4 : 1 Radnički 1923