Bez pobednika u duelu Radničkog 1923 i bugarskog Spartaka

Još jedan remi fudbalera Radničkog 1923 na pripremama u Antaliji. Današnji rival četi Zorana Milinkovića bio je bugarski Spartak iz Varne, a utakmica je okončana rezultatom 1:1 (1:0).

Prvo poluvreme donelo je dosta uzbuđenja pred oba gola. Prvi su zapretili Bugari preko Sabrija, koji iz izgledne pozicije nije uspeo da pogodi suprotan ugao Lukićevog gola.

Uzvratio je Mirić u 11. minutu, kada je posle odličnog centaršuta Blagojevića sa leve strane zahvatio loptu glavom, ali je ona završila u naručju golmana Spartaka Nistorova.

Veliku priliku da dovede “crvene” u vođstvo propustio je Ristović u 29. minutu. Mladi fudbaler Radničkog 1923 je iz veoma teške situacije uspeo da uputi udarac glavom, ali je stativa bila saveznik bugarskog tima.

Tri minuta kasnije Kragujevčani ipak dolaze do prednosti. Mirić je u kontri proigrao Milisavljevića, koji je prošao po desnoj strani, a onda uputio povratni pas ka Saši Jovanoviću, kome nije bilo teško da sa 7-8 metara matira Nistorova.

Mogli su Bugari ekspresno do izjednačenja, ali je sjajni Lukić skinuo “zicer” Kolevu. Nije Kolev imao sreće ni par minuta kasnije, kada je lopta posle njegovog udarca glavom sa ivice peterca završila na stativi.

Drugo poluvreme otpočelo je šansom u kojoj se našao mladi Đorđe Maksimović. Brzonogi napadač Radničkog 1923 uspeo je da umakne protivničkim defanzivcima, ali nije imao snage da ovu akciju kruniše na pravi način. Na drugoj strani, Mitev je pokušao da lobuje Lazara Raičevića, međutim bez uspeha.

Izjednačujućem pogotku bugarskog tima u 66. minutu prethodila je slaba reakcija odbrane kragujevačkog superligaša, koja je omogućila Arhanu Isufu da poravna rezultat.

Do kraja utakmice beležimo još jedan neuspeo pokušaj Maksimovića, kao i razoran udarac Načeva sa distance, koji srećom nije išao u okvir gola Kragujevčana.

Kragujevački superligaš je današnju utakmicu počeo u sledećem sastavu: Lukić, Andrić, N. Kovačević, Janković, Blagojević, M. Vidović, Milisavljević, Jovanović, Ristović, Mirić, Ubiparip. U drugom poluvremenu zaigrali su i: Raičević, Filipović, Lakićević, U. Vidović, Pecelj, Brnović, S. Kovačević, Ilić, Trifunović, Maksimović i Burmaz.

Poslednju proveru pred povratak u Kragujevac fudbaleri Radničkog 1923 imaće u nedelju, 30. januara, protiv ekipe Ruh Lavov iz Ukrajine.

Vojvodina 2 : 1 Proleter
Čukarički 0 : 0 Partizan
TSC 2 : 1 Voždovac
Radnik 2 : 0 Novi Pazar
Napredak 1 : 0 Metalac
Spartak ŽK 4 : 3 Kolubara
Mladost 2 : 0 Radnički (N)
Crvena zvezda 4 : 1 Radnički 1923