Drugi remi "crvenih" na pripremama u Antaliji

Fudbaleri Radničkog 1923 zabeležili su drugi uzastopni remi na pripremama u Antaliji, ovoga puta u duelu sa poljskom Vislom Ploh - 2:2 (2:1). Poljaci su bolje otvorili utakmicu i stekli prednost od dva gola, koju su borbeni Kragujevčani uspeli da anuliraju u nastavku susreta.

Loše je krenulo po tim Zorana Milinkovića. Nije proteklo ni dva minuta igre, a mladi napadač Visle Bartoš Žnek je izuzetno snažnim i preciznim udarcem sa petnaestak metara iskosa sa leve strane “skinuo paučinu” sa gola Radničkog i doneo vođstvo poljskom timu.

Pokušao je Žnek iz slične pozicije i par minuta kasnije, s tim što je ovoga puta gađao bliži ugao, ali je Lukić bio dobro pozicioniran.

Nakon prilično smušenog početka utakmice, fudbaleri kragujevačkog superligaša uspeli su nekako da konsoliduju redove, da bi u 21. minutu prvi put ozbiljnije zapretili preko Ubiparipa, koji se u sendviču između dva protivnička igrača izborio za udarac, ali nije bio dovoljno precizan, tako da je lopta na kraju završila iznad prečke.

Na drugoj strani, Lešnjak je u 30. minutu uputio oštar, prizeman udarac sa ivice kaznenog prostora tik pored stative, da bi sedam minuta kasnije kapiten Visle Rasak prelepim pogotkom iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara duplirao prednost poljskog tima.

Ipak, neposredno pred odlazak na pauzu “crveni” na volšeban način uspevaju da smanje zaostatak. Tomić je izveo prekid, a lopta je u gužvi pred golom Visle pogodila kapitena poljskog tima Rasaka, promenila pravac i završila u mreži.

Poslednju šansu u prvom delu susreta imali su Poljaci. Tušinski je šutirao glavom sa ivice peterca, ali je sjajni Lukić uspeo da uhvati maltene “živu loptu”.

Treneri oba tima odlučili su da promešaju karte u nastavku utakmice, a u takvoj konstelaciji snaga bolje su se snašli Kragujevčani, koji su čitavo drugo poluvreme odigrali u visokom ritmu, uz konstantan pritisak na zadnju liniju poljske ekipe.

Upravo je visok presing fudbalera Radničkog 1923 iznudio kardinalnu grešku mladog golmana Visle Bartolomeja Gradeckog u 62. minutu, nakon koje je Borisav Burmaz poravnao rezultat - 2:2.

Kragujevački superligaš je današnju utakmicu počeo u sledećem sastavu: Lukić, Varjačić, Blagojević, N. Kovačević, Filipović, Brnović, Milisavljević, Ilić, Tomić, Trifunović, Ubiparip. U drugom poluvremenu šansu su dobili Raičević, Milanović, Janković, Pecelj, U. Vidović, M. Vidović, S. Kovačević, Jovanović, Ristović, Burmaz, kao i najnovije pojačanje “crvenih” Nikola Andrić, koji se pre par dana pridružio svojim novim saigračima u Antaliji.

Narednu proveru izabranici trenera Zorana Milinkovića imaće u sredu, 26. januara, kada će se sastati sa bugarskim Spartakom iz Varne.

Vojvodina 2 : 1 Proleter
Čukarički 0 : 0 Partizan
TSC 2 : 1 Voždovac
Radnik 2 : 0 Novi Pazar
Napredak 1 : 0 Metalac
Spartak ŽK 4 : 3 Kolubara
Mladost 2 : 0 Radnički (N)
Crvena zvezda 4 : 1 Radnički 1923