Voša sa devetoricom remizirala u Novom Pazaru!

Fudbaleri Vojvodine remizirali su u gostima sa ekipom Novog Pazara rezultatom 1:1 u 21. kolu Super lige Srbije. Vojvodina je povela golom Bastajića u 58. minutu, a izjednačio je Ratković u 66.

Slavoljub Đorđević nije mogao da računa na povređene igrače Veljka Simića i Miljana Vukadinovića, a odmah na početku utakmice imao je novi problem. Momčilo Mrkaić je zaradio crveni karton već u osmom minutu zbog starta sa leđa nad Zimonjićem.

Novi Pazar je brojčanu prednost iskoristio i preuzeo inicijativu, ali se Vojvodina dobro branila sa igračem manje. Novi Pazar je u prvom poluvremenu imao jednu ozbiljnu šansu, pred golom se u odličnoj poziciji našao Islamović, ali je u poslednjem trenutku intervenisao Jeličić.

Voša je uzvratila preko Čovića, koji je odlično šutirao sa 25 metara, lopta je zakačila stativu i završila u gol autu.

Fudbaleri „stare dame“ nastavili su da igraju strpljivo i disciplinovano i u drugom poluvremenu i da čekaju svoju šansu i dočekali je u 58. minutu. Nakon centaršuta sa desne strane, Bastajić se našao na pravom mestu i sa peterca pogodio mrežu za 0:1.

Vošina prednost trajala je osam minuta, u 66. Vlajković je izveo slobodnjak iskosa sa leve strane, Vukliš je loše intervenisao, a na pravom mestu se našao Ratković koji je pogodio za 1:1.

Tu nije bio kraj lošim vestima za Vojvodinu, u 72. minutu Nešković je zaradio drugi žuti karton, sudija je procenio da je simulirao u protivničkom šesnaestercu i pokazao mu javnu opomenu.

Sa dvojicom igrača manje Voša je morala da se povuče i da čuva rezultat, dok Novi Pazar nije uspevao ozbiljnije da ugrozi gol Vukliša.

Voša je u 85. minutu imala veliku šansu, Čović je najpre izblokiran, potom je opet šutirao iskosa sa leve strane, a Parađina je izbio loptu iz peterca.  U 89. minutu Ratković je imao veliku šansu, ostao je sam u petercu, ali je šutirao pored gola, a u nadoknadi je Dimić iz neposredne blizine promašio pobedu Novog Pazara.

Novi Pazar - Vojvodina 1:1

Novi Pazar: Vujanac, Vlajković, Bubanja, Islamović, Ratković, Mladenović, Zimonjić, Parađina (od 86. Nikčević), Aganspahić, Lončar (od 60. Mihailović), Dimić.

Vojvodina: Vukliš – Jeličić, Kovačević, Stevanović, Devetak – Maksimović, Busnić – Nešković, Čović (od 88. Đorđević), Bastajić – Mrkaić.

Izvor: fkvojvodina.rs

Novi Pazar 1 : 1 Vojvodina
Voždovac 5 : 2 Metalac
Partizan 1 : 0 Kolubara
Proleter 0 : 3 Radnički (N)