Finalni turnir kupa Vojvodine za vaterpoliste 2005. godišta: Trijumf Bečejaca

Trijumf: Mladi vaterpolisti Bečeja sapeharom i medaljama - foto: V. Jankov

Pobednički pehar kupa Vojvodine za vaterpoliste 2005. godišta i mlađe ostao je kraj Tise, gde je održan finalni turnir. Bečejci su bili uspešniji u finalu od vršnjaka novosadske Vojvodine rezultatom 16:9, a u utakmici za treće mesto subotički Sartak Prozivka pobedio je zrenjaninski Proleter sa 17:3. Finalisti su obezbedili vizu za državno prvenstvo. Tri prvoplasirane ekipe nagrađene su peharima i igrači medaljama odgovarajućeg sjaja, koje je uručio delegat VSV Zvezdan Kapriš.

- Ovo je merilo našeg rada. Godinama unazad gubili smo od Vojvodine i Spartaka ubedljivim rezultatima, a sada ih pobeđujemo. Očito da se nešto se promenilo u radu s mlađim kategorijama. Najzad, u našu korist. Dodam li tome da su samo četvorica naših igrača 2005. godište, a ostali su mlađi, onda je to razlog više za zadovoljstvo, nije krio radost posle osvojenog trofeja kupa trener mladih Bečejaca Goran Krstonošić.

Očekivalo se da će Novosađani pokušati da se revanširaju Bečejcima za poraz u predtakmičenju, ali su dečaci sa Tise već u prvoj četvrtini dali do znanja da se to neće desiti. Uostalom, rezultat 7:0 to potvrđuje. Izuzetna igra u fazi odbrane i to bez ijednog isključenja, a efikasna u napadu, gde je sa tri postignuta gola briljirao Bošković, odlučila je pobednika već posle prvih osam minuta igre. Gosti su prvi pogodak postigli tek u 12. minutu (7:1). Goleadu Bečejaca pogotko u svakoj četvrtini nastavio je Sirotanović, a okončao Tucakov polovinom posednjeg perioda igre (16:7), posle čega je Hrgović sa dva gola smanjio na konačnih 16:9.

Bečej - Vojvodine 16:0  (7:0, 3:2, 3:4, 3:3)

Bečej: Plivalište zatvorenog bazena OSC „Đorđe Predin Badža“. Gledalaca: 50. Sudije: Igor Virijević (Zrenjanin) i Milutin Knežević (Bečej). Igrač više: Bečej 9(8), Vojvodina 5(0). Peterci: Bečej 1(1), Vojvodina 3(1).

Bečej: Rkman (8 odbraa), Mikalački, Sirotanović 4, Tucakov 1, Popov 2(1), V. Ivanović, Lozanov, Kovačev, Varečka, Bošković 6, Ićitović 1, Parezanović, B. Ivanović, Stanivuk 2.

Vojvodina: Slijepčević, Šćekić, Novaković 1(1), An. Marinković, Stašuk, Vujković 1, Bogdanović 1, Al. Marinković, Blažević 3, Savić, Hrgović 2, Živaljević 1, Ivković.