14.12.2021 Aleksandra Stojković

Zmajevi nose bod iz Pazara

U 20. kolu Super lige Srbije fudbaleri Voždovca odigrali su nerešeno 0:0 na gostovanju Novom Pazaru. Zmajevi su u Pazar stigli u subotu i posle odlaganja prvobitnog termina (nedelja u 13 časova) usled snežnih padavina ostali su dva dana duže. Domaćini su uspeli da očiste sneg, ali je stanje terena bilo gotovo nedopustivo. Blato, mekano i mokro tlo i loši uslovi za igru u mnogome su odredili pravac i ishod meča.

Šef struke Voždovca zadovoljan je, pre svega, što se niko od igrača nije povredio, a pohvalio je i energiju i borbenost svojih momaka.

”Hvala Pazaru i mom kolegi na gostoprimstvu i fer i korektnoj igri. Iako su i nama i protvniku bili važni bodovi, utakmica je protekla u dobrom ritmu i srećan sam što nemamo povreda u timu. Domaći su imali šanse, imali smo ih i mi, ali nisu to bile konkretne prilike. Teren nam nije odgovarao, naš stil igre zahteva dobru podlogu, ali sam zadovonjan što smo usled toga bili na visini zadatka u elementu u kome do sada nismo bili, a to je defanzivni blok. Zadnja linija je to odradila besprekorno. Čestitke mojim momcima na osvojenom bodu, a Pazaru želim mnogo sreće u nastavku”, poručio je gospidin Aleksandar Linta po zadršetku meča.

Domaći tim bolje je otvorio utakmicu, u prvih 15 minuta imali su veći posed, a uspevali su da izbore i prekide. Konsolidovali su Zmajevi svoje redove, ali je osnovnu ideju, pas igru, bilo gotovo nemoguće sprovesti u delo usled uslova za igru. Imali su gosti sredinom prvog perioda igre dve ozbiljne šanse, jedan udarac sa distance i situaciju jedan na jedan, a u obe je Preković bio na visini zadatka.

Uzvratili su fudbaleri Voždovca, a najozbiljnija šansa krenula je od Filipa Stanisavljevića koji je pronašao Pantovića na levoj strani, mladi reprezentativac predriblao je odbranu i poslao loptu na sedam metara ispred gola za Vujnovića. Nažalost, najbolji strelac ekipe nije uspeo da je smesti u mrežu.

Do kraja poluvremena, ponovo je Preković pokazao zavidnu formu i uprkos pritisku Pazaraca sačuvao mirnu mrežu i nerešen rezultat.

Sjajno su startovali Zmajevi u drugom periodu igre, ponovo iskusni Stanisavljević pronalazi Pantovića na boku, Mijailović mu je je iskusno prošao iza lađa i podigao loptu u šesnaesterac, ali je Vujanac stigao do nje pre Vujnovića. U dva naredna napada pokušali su gosti gotovo istu kombinaciju, ali je izostala realizacija.

Ponovo su domaći ušli u ritam, ali je kapiten na današnjoj utakmici, mladi Ivezić, dobrim blokovima sprečavao opasnost. U 63. minutu, šef struke Linta napravio je duplu izmenu. Aleksandar je zamenio Filipa Stanisavljevića, dok je Mašović u igru ušao umesto Keite.

Prvi kontakt sa loptom i Aleksandar Stanisavljević uputio je sjajan šut sa distance – brani Vujanac. Deset minuta posle prve, napravio je Voždovac u drugu duplu izmenu. Milojević i Purtić zamenili su na terenu Ajdinovića i Milosavljevića.

Još jedna propuštena šansa za beogradski tim, dobar prodor Mašovića i snažan šut sa distance po zemlji, ponovo brani čuvar mreže Pazara. U 80. minutu napravljena je i poslednja izmena, iskusni Stojčev zamenio je Pantovića.  Pokušavale su obe ekipe sve do samog kraja, sudije su produžile meč za još tri minuta, ali se rezultat nije menjao.

Zmajeve pre odlaska na pauzu očekuje još jedna utakmica, u nedelju od 15 časova na svom stadionu dočekuju Metalac iz Gornjeg Milanovca.

Vojvodina 2 : 3 Spartak ŽK
Mladost 3 : 2 Napredak
Crvena zvezda 1 : 1 Radnik
Radnički 1923 0 : 3 TSC
Radnički (N) 1 : 1 Čukarički
Kolubara 2 : 1 Proleter
Metalac 0 : 3 Partizan
Novi Pazar 0 : 0 Voždovac