Vaterpolisti Bečeja uspešniji u derbiju začelja Prve A lige

Nikola Krstonošić direktno iz Amerike da pomogne matičnom klubu - foto: V. Jankov

Pobedonosni prvenac u aktuelnoj sezoni vaterpolista Bečeja, ubedljiv. Palilula nijednog trenutka nije mogla da parira kraj Tise, a što rezultat nije i ubedljiviji krivicu treba tražiti u ponovljenim slabostima domaćih vaterpolista u fazi napada. Beograđani su, već u prvom delu, uvideli da nemaju ni promil šanse na uspeh, jer je golman Bečejaca Rus Aleksandar Murašov „spustio pampu“ i sa osam odbrana omogućio saigračima da steknu lepu prednost u prvoj četvrtini. Gosti su prvi pogodak postigli tek u 12. minutu (7:1), a na odmor se otišlo s ubedljivih 9:1.

U drugom poluvremenu čuvar mreže bio je mladi Petar Rkman, koji je u nekoliko navrata potvrdio talenat. Aktuelnom sastavu mnogo znači i prisustvo Nikole Krstonošića, koji je nastavio školovanje u SAD, a zimski odmor koristi u Bečeju da pomogne matičnom klubu. Najefikasniji bio je Luka Bošković sa četiri pogotka, a po tri su dali Vladimir Kuprešak i Ivan Sirotanović. Iz mnoštva golova izdvajamo treći poslednjepomenutog za 18:4, kada je čuvara prevario u stilu svog imenjaka dede, za koga Bečejci tvrde da je najblji vaterpolista svih vremena izrastao kraj Tise. Dobro je kao iver ne pada daleko od plemenitog drveta.

- Od svega večeras vredna su samo tri boda, rekao nam je posle pobede protiv Palilule trener Bečejaca Goran Krstonošić. Na žalost, ponavljaju se greške iz utakmice u utakmicu. Imao sam običaj da to pripišem mladosti igrača, ali sada sam siguran da nije samo to u pitanju. Voljni momenat pojedinaca nije na zadovoljavajućem nivou. Danas je to prošlo, jer je Palilula slabija od nas, ali kod drugih ne prolazi. Mnogo zicera promašujemo i eto razloga što smo tek sada zabeležili prvu ponedu. Da li su se to Bečejci probudili u finišu prvenstva prvog dela ili je to plod izuzetno slabog rivala, znaće se već za nedelju dana, kada gostuju u Beogradu i sastaju se sa istoimenim pvoligašem.

Bečej - Palilula 20:4 (4:0, 5:1, 5:2, 6:1)

Bečej: Plivalište zatvorenog bazena OSC „Đorđe Predin Badža“. Gledalaca: 100. Sudije: Gabor Buranj (Senta) i Ivan Sremčev (Kikinda). Igrač više: Bečej 7(3), Palilula 4(0). Peterci: Bečej 3(3), Palilula 1(1).

Bečej: Murašov (11 odbrana), U. Kovačev 1, Trapara, Krstonošić 2(1), Popov 2, Pantić 1, Kuprešak 3, Dobrić 1, Sirotanović 3(1), Bošković 4(1), Jović, Savčenko 1, Rkman (5 odbrana), Tanasković 2.

Palilula: Janićijević (5 odbrana), Stijačić, Đurđević, Gavrilov 2, Dimić 2(1), Mišković, Božić, Bucalo, Rafailović, Tomović, Franeta, Milićević, Đorđević, Antić.