Zvezdini omladinci lagano sa Brodarcem

Zaostalu utakmicu protiv Brodarca iz 7. kola, Zvezdini omladinci igraju bez petorice standardnih igrača koji izostaju zbog povreda. To se nije odrazilo na igru u samom početku, Branković je na centaršut Mimovića načeo gostujućeg golmana već u 2. minutu.

U 11. minutu nakon udarca iz ugla koji je izveo Branković, najspretniji u šesnaestercu je Lečić, ali lopta nakon njegovog šuta završava tek koji centimetar kraj gola gostiju. Do drugog pogotka Zvezda stiže na istovetan način kao kod prvog. Mimović je prošao po boku i centrirao, strelac je ovaj put Stojanović, igrao se 16. minut.

Dva minuta docnije Zvezda je mogla i do trećeg gola, Šljivić je sam pred Šefikom, koji uspeva nogom da mu odbrani šut.

Do prve ozbiljnije prilike Brodarac stiže tek u 33. minutu, Petrović sa 3-4 metra šutira pravo u golmana domaćih Marinkovića. Crveno-beli uzvraćaju u 38. minutu, Šljivić je idealno poslužio Nikolaševića, ovaj neometan sa 8 metara tuče pravo u Šefika, a imao je sve vreme ovog sveta da bira u koji ugao da pošalje loptu. Domaći na odmor odlaze sa dva gola prednosti, koju su boljom igrom apsolutno zaslužili.

Domaći i drugo poluvreme otvaraju golom, asistent je Branković, a strelac Pirgić sa 5 metara udaljenosti u 48. minutu. U 55. minutu je već 4:0, najpre je Janković pogodio stativu, a na loptu je natrčao Šljivić i smestio u praznu mrežu. Brodarac u tim trenucima ne liči na dostojnog protivnika Zvezdi.

Utakmica je posle visokog vođstva domaćih izgubila svaku smisao, igralo se bez ambicija, tek toliko da istekne vreme. Ostao je rezultat postignut još u prvih 10 minuta nastavka.

Crveno-beli u nedelju igraju još jednu zaostalu utakmicu kod kuće, ovaj put iz 15. kola, a gost im je ekipa Voždovca, dok omladinci Brodarca idu na zaslužen zimski odmor.

CRVENA ZVEZDA - BRODARAC 4:0 (2:0)

STADION: Rajko Mitić - jug veštačka trava. GLEDALACA: 80. GL.SUDIJA: Lukić Lazar. POM.SUDIJE: Bogićević Dragan i Banović Bojan. STRELCI: Branković 2, Stojanović 16, Pirgić 48. i Šljivić 55.min (C.Zvezda).

CRVENA ZVEZDA: Marinković, Mimović, Marić (Ognjenović), Vukičević, Melentijević, Lečić (Bošković), Nikolašević (Mijatović), Stojanović, Pirgić, Branković (Janković), Šljivić (Milosavić).

BRODARAC: Šefik, Vukas (Ljubičić), Jovančić (Š.Mulić), Lekić, Pražić, Vujetić (Stojiljković), Ramdedović, Šabović (Zečević), Petrović (Milosavljević), Dž.Mulić, Vranješ.

Spartak ŽK 0 : 2 Voždovac
Mačva 0 : 3 Vojvodina
Mladost (L) 0 : 2 Partizan
RFK Grafičar 1 : 2 Radnički 1923
Crvena zvezda 4 : 0 Brodarac
Čukarički 3 : 0 OFK Beograd