Grafičar zasluženo do tri boda protiv Rada

Susret prvih komšija započeo je šansom Građevinara u 2. minutu. Nakon udarca iz ugla najviši u skoku je Đorđević, njegov šut brani Stanković i loptu kratko odbija ponovo na nogu istog igrača koji sa par metara pogađa stativu. Uvodni minuti protiču u terenskoj nadmoći momaka sa Banjice, domaći tim je prinuđen da se brani.

Gojković je u 22. minutu šutem sa preko 20 metara pokušao da iznenadi domaćeg golmana i zamalo je u tome uspeo, Stanković krajnjim naporom zaustavlja loptu. Prvu ozbiljniju akciju Grafičar pretvara u gol u 27. minutu. Nikola Stanković je uputio centaršut, Radulović šutirao iz prve, golman Pejović kratko odbija loptu samo do snalažljivog Vidića koji je neumoljiv sa 6-7 metara.

U 32. minutu grešku Matića na 10 metara ispred svog gola ne koristi Šarac, šutira mlako pa je to bio lak plen za golmana Grafičara. Dva minuta kasnije na drugoj strani je Radulović jedan na jedan sa golmanom Rada, koji izlazi kao pobednik. Već u sledećem napadu je 2:0, Stajić je strelac na asistenciju Nikole Stankovića, taj rezultat je i ostao do kraja poluvremena.

Rad je smanjio u 52. minutu, na centaršut Milosavljevića najviši u skoku je Slaviša Stojanović i loptu šalje u donji levi ugao. Nije dugo trajala nada gostiju u preokret. Ugasio ju je Jovan Mituljikić samo dva minuta kasnije na dodavanje Vidića i odveo Grafičar ponovo na dva gola razlike.

Posle trećeg gola Grafičara opao je tempo, igra je često prekidana zbog prekršaja, a sudija je bio primoran da pokaže po par kartona na obe strane ne bi li smirio strasti. Do kraja susreta još je samo Mandić imao pokušaj udarcem glave u 88. minutu, golman domaćih Stanković se istakao sigurnom odbranom i sačuvao mrežu.

Na kraju zaslužena pobeda Grafosa, ova tri boda će im puno značiti u borbi za opstanak. Za Grafičar nije završena jesenja sezona, preostalo im je da odigraju zaostalu utakmicu protiv Loznice iz 5. kola, termin odigravanja će biti naknadno određen.

RFK GRAFIČAR - RAD 3:1 (2:0)

STADION: Rajko Mitić - jug veštačka trava. GLEDALACA: 300. GL.SUDIJA: Jerinić Danilo. POM.SUDIJE: Milosavljević Nikola i Vlasačević Dimitrije. STRELCI: Vidić 27, Stajić 35. i J.Mituljikić 54.min (Grafičar), Sl.Stojanović 52.min (Rad). ŽUTI KARTONI: Lazić, N.Stanković, Ibanjez i Knežević (Grafičar),  Lalatović i Đorić (Rad).

RFK GRAFIČAR: A.Stanković, Matić, Radulović (Vasiljević), Vidić (Golijanin), N.Mituljikić (Petrović), J.Mituljikić, Stajić, N.Stanković, Knežević, Lazić (Todorovski), Ibanjez (Mrkela).

RAD: Pejović, Đorić (Jeličić), Milosavljević, Gojković (Mandić), Đorđević, Đurđević (Lalatović), Blažić, Radivojević, Šarac (St.Stojanović), Sl.Stojanović, Stanojević (Gašić).