Rapsodija golova u Aranđelovcu

Detalj sa prošlogodišnje utakmice - foto: H.D.Vujanović

Sjajnu predstavu Aranđelovačkih futsalera igranu u popodnevnim satima ispratilo je svega 30-ak gledalaca, koji su imali šta da vide. Od prvog sekunda meča domaćin se opredelio za visoki presing što relativno oslabljenoj ekipi Karanovca nije prijalo, pa je ta organizovana agresija dovela do toga da je već u 10. minutu igre domaćin vodio rezultatom 3:0.

Nakon oduzete lopte na sredini terena i brze pas igre Toliću nije bilo teško da iz neposredne blizine sprovede loptu u mrežu za 1:0, u 3. minutu. Slične akcije odigrane su u 8. i 9. minutu, a strelci su domaće su bila dva Starčevića, Milan iz šesterca i Nikola šutem sa distance. Brzo vođstvo nije zadovoljilo domaće igrače te su tempom mleli Kraljevčane i stvorili još nekoliko izrazitih prilika koje nisu iskoristili, u nekoliko mahova istakao se i gostujući vratar. Pred kraj prvog poluvremena, gde se gost ništa nije pitao, Dobričić na odličnu asistenciju Milana Starčevića, vara golmana gostiju za 4:0, igrao se 18. minut, a asistent kod četvrtog gola samo minut kasnije, na dodavanje Pavlovića, postiže svoj drugi pogodak.

Početak drugog poluvremena je pokazao reakciju kod gostiju i posle minut igre Popović je postigao pogodak za Karanovac. Stevanović već u sledećem napadu daje šesti gol za Aranđelovac nakon brze tranzicije, kada je loptu samo bocnuo preko istrčalog golmana gostiju. Obe ekipe potom igraju otvoreno ne misleći puno na odbranu, a Kraljevčani preko Popovića iz situacije jedan na jedan postižu lep pogodak u 24. minutu. Da su Aranđelovčani danas raspoloženi za igru videlo se u 27. minutu kada Nikola Starčević postiže svoj drugi, a sedmi pogodak za Aranđelovac, u ovoj akciji je učestvovala cela postava. Već u sledećem minutu i Dobričić postiže svoj drugi pogodak.

Nakon toga došlo do spuštanja ritma gde se domaćin zadovoljio vođstvom, a umorni gosti su ostali bez ambicija. Mirnu igru bez značajnijih dešavanja prekinuo je agilni Pajević šutem sa desetak metara i golom u 35. minutu, nemoćan je bio golman gostiju Radibratović. Na drugoj strani, minut kasnije, igrač gostiju Popović stiže do het-trika iskoritivši nesporazum domaćih igrača u odbrani. Da domaći ne ostanu dužni pobrinuo se u 37. minutu Milan Starčević postigavši i on het-trik za konačnih 10:3. To je ujedno bio najlepši gol na susretu, šutem sa preko 10 metara skinuo je paučinu iz gornjeg ugla gola gostiju.
Narednog vikenda na programu je poslednje jesenje kolo, gde se na Ubu sastaju dva vodeća sastava Kareli i Aranđelovac i u direktnom susretu odlučuju ko će biti jesenji prvak. U Kraljevu, domaći Karanovac dočekuje veoma dobru ekipu Bezbednost 192 iz Valjeva.

ARANĐELOVAC - KARANOVAC 10:3 (5:0)

SALA: SC Šumadija. GLEDALACA: 30. SUDIJE: Milić Vladimir i Milovanović Goran. STRELCI: Tolić 3, M.Starčević 8, 19. i 37, N.Starčević 9. i 27, Dobričić 18. i 28, Stevanović 22. i Pajević 35.min (Aranđelovac), Popović 21, 24. i 36.min (Karanovac).
ARANĐELOVAC: Mastilović, Prekić, Tolić, Pajević, Dobričić - rezerve: Stevanović, N.Starčević, Pavlović, Novaković, M.Starčević.
KARANOVAC: Radibratović, Marinković, Pavlović, Baltić, Popović - rezerve: Živković, Ribać.

Aranđelovac 10 : 3 Karanovac
Bezbednost 192 3 : 1 Flash
Zenon 5 : 5 Karađorđe 2015
Euro-lider 5 : 2 Braća Nedić