Lider pobedio bez problema na "Krovu"

Vodeći tim Ling long Super lige imao je neprijatan izlet u Estoniju u okviru UEFA lige Konferencije i večeras je na popularni ˝Krov˝ došao da pokaže da je to bila samo jedna neuspela epizoda. S druge strane Voždovac je u minulom kolu Super lige napustio Novi Sad s minimalnim porazom nakon šest uzastopnih utakmica sa pozitivnim rezultatom.

Već u 3. minutu pripretio je Partizan preko Rikarda, nažalost gostujućih navijača bio je neprecizan sa desetak metara. Blagu terensku inicijativu gosti ne koriste u prvom kvartalu utakmice, lopta jeste više u njihovom posedu, ali ne stvaraju šanse. Dobra akcija Rikarda viđena je u 26. minutu, oduzeo je loptu  Iveziću i uposlio Meniga na drugoj stativi, a ovaj uspeo da zatrese samo spoljni deo mreže. Voždovac idealnu priliku propušta u 35. minutu, Filip Stanisavljević je ubacio loptu u srce kaznenog prostora, na nju je natrčao Milojević i glavom je sproveo, na njegovu žalost, samo do stative. Gosti do vođstva stižu 40.minutu. Nakon lošeg ispucavanja Hajdina, lopte se dokopao Menig i sa 14 metara iskosa poslao je u suprotan ugao nemoćnog Prekovića. Poluvreme je završeno minimalnim vođstvom lidera, ali su akteri po prikazanoj igri ostali dužni gledaocima.

Angažovanije su ušli domaći u nastavku, a Milojević je imao u 47. minutu dobar šut sa ivice kaznenog prostora, lopta je prohujala nekih pola metra od desne stative. Kazna za promašaj je stigla u vidu gola Rikarda tri minuta kasnije, prednost Partizana je udvostručena. U 55. minutu već je 3:0, Rikardo je pokušao da se ponovo upiše u strelce, njegov šut je izblokiran, ali se na pravom mestu našao Pantić i odbitak poslao ispod golmana Prekovića.

Nastavak susreta je protekao u puno mirnijoj igri, na sledeće uzbuđenje se čekalo do 68. minuta kada je Pavlović bio neprecizan sa desetak metara udaljenosti od gola Voždovca. Mogao je i Lutovac u 77. minutu da stigne do gola i poveća vođstvo, ali je zamalo neprecizan sa 14 metara, lopta je prošla tik kraj stative.

Partizan je rutinski priveo meč kraju i bodovnu razliku u odnosu na Zvezdu ponovo povećao na 6 bodova, uz meč više odigran. U sredu je na programu Kup takmičenje gde će crno-beli biti gost srpskoligaša Dubočice iz Leskovca na stadionu ˝Čair˝ u Nišu, a potom za vikend u okviru 19. kola dočekuje Novi Pazar. Voždovac je ispao iz Kupa, ali u sredu igra na ˝Rajku Mitiću˝zaostalu utakmicu 10. kola protiv prošlosezonskog šampiona Crvene Zvezde, dok za vikend u redovnom kolu dočekuje Vojvodinu.

VOŽDOVAC - PARTIZAN 0:3 (0:1)

STADION: FK Voždovac. GLEDALACA: 1500. GL.SUDIJA: Živković Aleksandar. POM.SUDIJE: Minić Milan i Andrejić Čedomir. STRELCI: Menig 40, Rikardo 50. i Pantić 55.min (Partizan). ŽUTI KARTONI: Ivezić (Voždovac), Jojić (Partizan).
VOŽDOVAC: Preković, Milović, F.Stanisavljević (Pantović), Milosavljević (Milosavljević), A.Stanisavljević (Mašović), Lasickas, Vujnović (Stoisavljević), Milojević (Ajdinović), Purtić, Ivezić, Hajdin.
PARTIZAN: Popović, Saničanin, Menig (Lutovac), Pavlović (Jović), Rikardo, Zdjelar (Smiljanić), Živković, Jojić, Pantić (Šćekić), Urošević (Miljković), Miletić.

Vojvodina 3 : 1 Mladost
Crvena zvezda 3 : 0 Spartak ŽK
Radnički 1923 1 : 2 Napredak
Radnički (N) 3 : 0 Radnik
Kolubara 2 : 1 TSC
Metalac 0 : 3 Čukarički