Staro sajmište neosvojiva tvrđava za Partizan

Derbi 16. kola između Brodarca i Partizana privukao je veliku pažnju ljubitelja omladinskog fudbala. Obe ekipe se nalaze u vrhunskoj formi, s tim da Partizan drži prvo mesto sa samo dva remija i to protiv kragujevačkog Radničkog i IMT-a u gostima.Ekipa Brodarca je od samog starta pokazala gostima da je spremna da im nanese prvi poraz. Napadi su smenjivali jedan za drugim, ali su se odbijali o čvrst crno-beli bedem. Do dobre prilike prvi stižu gosti, Milovanović je šutirao iz okreta sa nekih 13 metara, lopta je prohujala kraj desne stative.

Brodarac u 14. minutu dolazi u vođstvo na individualan kvalitet. Stajković je primio loptu na 20 metara od gola i potom nanizao četiri protivnička igrača pre nego je sa 5-6 metara loptu zakucao u mrežu. Posle primljenog gola gosti su se oslobodili pritiska i kreću odvažnije ka golu Brodarca. U 27. minutu Petković je sa 20 metara opalio pod prečku, golman domaćih Marić je vrhovima prstiju loptu izbio u korner. Potom i Aćimović u 34. minutu sa svega 4 metra loptu šalje pravo u naručje Marića, nakon udarca iz ugla.

Pritisak gostiju je urodio plodom minut kasnije kada Milovanović sa 15 metara pronalazi rašlje, za poravnanje rezultata i povratak u meč.

Od prvog minuta nastavka Partizan kreće ofanzivno, želeći da napravi totalni rezultatski obrt. Tehnički superiorniji vladaju sredinom terena, dok domaći taj nedostatak nadomešćuju fanatičnom borbenošću. Mali teren, nemogućnost gostiju da razvuku odbranu Brodarca koja je sabijena u šesnaesterac proizvela je da tek u 70. minutu Serdar, posle prekida, šutira glavom sa 6-7 metara, ali pravo u dobro postavljenog domaćeg golmana.

Igrao se 77. minut kada je u brzom kontranapadu bio Miladinović, odlučio se na šut sa 14 metara, ali je bio neprecizan, lopta je odskakutala kraj stative gola gostiju. Minut kasnije uzvraća Milovanović, sa preko 20 metara pogađa prečku, fortuna je opet na strani Brodarca.

Podela bodova je na kraju i najpravedniji ishod ove veoma zanimljive utakmice. Narednog vikenda Partizanu dolazi veliki dužnik Radnički iz Kragujevca, dok Brodarac igra sa Vojvodinom u Novom Sadu.

BRODARAC - PARTIZAN 1:1 (1:1)

STADION: FK Brodarac. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Stefanović Milan. POM.SUDIJE: Miškeljin Miloš i Hrutka Marko. STRELCI: Stajković 14.min (Brodarac), Milovanović 35.min (Partizan). ŽUTI KARTON: Lekić (Brodarac).

BRODARAC: Marić, Mulić, Mitrović, Stanković, Pražić, Milošević (Vujetić), Petrović (Vranješ), Lekić, K.Zečević (Čupić), Miladinović (Vukas), Stajković (A.Zečević).

PARTIZAN: Mihajlović, Bojat (Stašević), Kekić, Stanković, Aćimović, Vranić (Petrović), Jevremović (Trifunović), Ilić, Milovanović, Vlahović (Serdar), Petković (Krstić).

Voždovac 1 : 0 Radnički 1923
Brodarac 1 : 1 Partizan
OFK Beograd 2 : 2 Vojvodina
TSC 2 : 1 Spartak ŽK
Rad 3 : 0 Mačva
Zemun 1 : 1 Mladost (L)