Odbojkaši Bečeja vezali dve pobede

Prva radost Bečejaca kraj Tise. Zaslužena. Nadigrali su rivala iz Kulpina. Nijednog trenutka gosti nisu ugrozili pobedu domaćina. Uostalom, odnos poena 75:56 sve kazuje. Prva dva seta su dobijena identičnim rezultatom 25:21, a u trećem je od samog početka voda išla na vodenicu Bečejaca. Miloš Rakić je osam puta zaredom servirao, jer su mu saigrači to omogućili i na semaforu je bilo 8:1. Približili su se gosti na 11:8, ali su domaći ponovo dodali gas i sa par asova, zatim blokova i uspešnih smečeva odlepili se, da bi stariji Rakić, Đorđe, sa pet uzastopnih servisa set priveo kraju.

Očito da je pobeda (3:1) tri dana ranije u odloženom susretu protiv VojvodineNS Seme II u Novom Sadu bila prekretnica, pa su nošeni samopuzdanjem lako izašli na kraj sa Kulpinom. U poslednjem setu se stvorila mogućnost da svi igrači budu na terenu i daju pun doprinos pobedi.

- Izgleda da je došao kraj pehovima koji su nas pratili od starta prvenstvene trke. Ni u jednoj od četiri izgubljene utakmice iz zdravstvenih razloga nismo bili kompletni. I dalje tvrdim da imamo potencijal za gornji deo tabele. Da smo ranije imali ekipu iz minula dve utakmice, pružili bismo izdanja koja bi nam obezbedila pobede. Nastavljamo dalje i očekujemo da potvrdimo kvalitet koji posedujemo, zadovoljan je bio posle pobede nad Kulpinom trener odbojkaša Bečeja Milivoje Radisavljević.

Preostalo je da do kraja polusezone odigraju još pet utakmice, od kojih tri pred svojim navijačima. Eto, prilike da se popravi pozicija na tabeli.

Bečej - Kulpin  3:0  (25: 21, 25:21, 25:14)

Bečej: Sportska dvorana OSC „Đorđe Predin Badža“. Gledalaca: 100. Sudije: Nemanja Tasić i Georgius Bomporas (obojica iz Beograda).

Bečej: M. Rakić, Mehić, I. Vukanić, Gajičić, Piljojčić, Đ. Rakić, Mirković, Bašić, Milovac, V. Vukanić, Koković.

Kulpin: Zima, Relota, Ćirić, Salatić, N. Petrović, Lekar, Bojkov, D. Babić, Ž. Babić, Grubešić, R. Petrović, Barišić.