Borac iz Gornjeg Katuna bolji od Omladinca iz Ugljareva

Igralište Borca u Donjem Katunu - foto_ Žarko Arsić

Borac iz Gornjeg Katuna u okviru 15. kola Druge rasinske okružne lige dočekao je ona svom terenu i pobedio 3:1 ekipu Omladinca iz Ugljareva. Povela je gostujuća ekipa u 25. minutu, a strelac je bio Žerađanin. Borac je stigao do izjednačenja u 33. minutu iz opravdano dosuđenog penala a siguran sa jedanaest metara bio je Nikola Kojić. Domaća ekipa posle izjednjačenja je zaigrala mnogo bolje i stigla do preokreta pred kraj prvog poluvremena u 39. minutu, a strelac je bio Janković. Domaći su u drugom delu igre uvećali prednost na 3:1 preko Nikole Kojića u 90. minutu iz opravdano dosuđenog penala. Bio je to drugi gol na meču Kojića, a ujedno i konačan rezultat ovog susreta.

Nakon ovog odigranog kola odigraće se i zaostali mečevi iz jesenjeg dela prvenstva, a ekipa Borca će gostovati u Razbojni Donjem Kopaoniku. Ekipa Borca iz Donjeg Katuna trenutno zauzima 2. mesto na tabeli Druge rasinske okružne lige sa 32 osvojena boda, sedam manje od vodećeg Poleta 57 iz Milutovca koji ima utakmicu više. Pobedom u Razbojni ekipa Borca bi mogla da smanji zaostatak na polusezoni na četiri boda i u prolećnom delu se bori za naslov prvaka.

Borac - Omladinac 3:1 (2:1)

Donji Katun - Stadion Borca. Sudija: Lazar Pršić (Kruševac ) 6,5.n Strelci:  Kojić u 33. i 90. Janković u 39. minutu za Borac, Žeradjanin u 25. minutu za Omladinac. Žuti kartoni: Z.Stojanović, Kuzmanović, Kojić, Milovanović, G.Stojadinović (Borac), Petrović, Đurđević, Obradović, Jovanović (Omladinac). Igrač utakmice: Nikola Kojić (Borac).

Borac: Đorđević, Z.Stojanović, J.Kojić, Kuzmanović (od 50. min. Milovanović 6,5), Todorović, Petković, G.Stojanović, S.Kojić, N.Kojić, Janković, Đurđević (od 86. min. Milojevic-).
Omladinac: A.Petrović, Crnoglavac, Đorđević, Paunović, Obradović, A. Petrović, Bežanović, Trifunović (od 46. min. Iričanin 6,5), Stojanović (od 60. min. Seočanac 6,5), Jovanović, Žeradjanin.

Poljoprivrednik 1 : 1 Župski biseri
Polet 57 5 : 1 Kamenorezac 76
Borac 3 : 1 Omladinac
Velika Drenova 3 : 1 Jezero 2017
Stari Trstenik 2 : 1 Ribnik
Garevina 1 : 1 Donji Kopaonik