Pobeda Omladinca posle očiglednih ofsajda

Ugljarevo utakmica Omladinac - Kamenorezac 76, foto: D.Ivanović

Na igralištu u Ugljarevu pred oko 50 gledalaca sastali su se stari rivali domaći Omladinac i gostujući tim Kamenorezac 76 iz Dublja. Bilo je ovo 8. kolo Druge Rasinske okružne lige "Zapad". Domaći su pobedili sa 2:0 zbog grešaka glavnog sudije koji je priznao postignute pogodke fudbalerima Omladinca iz očiglednih ofsajda. Jedan od pomoćnih sudija na strani tribina stajao je isto tako bez uobičajenog kretanja dužinom igrališta, tako da je ovakvo ponašanje izazvalo čuđenje i ogorčenost gledalaca iz Dublja.

Fudbaleri Omladinca su u prvom delu utakmice bili nadmoćniji i atakovali na gol Dubljana, koji su se u momentima branili ali i stvarali šanse za pogodak. Ovaj meč su obeležila tri detalja, dva pogodka postignuta iz očiglednog ofsajda i nedosuđen jedanaesterac za tim iz Dublja!

Pomenimo na kraju da su sporne pogodke za domaće postigli Stefan Marinković u 14. minutu i Igor Žerađanin u 17. minutu utakmice.

Dubljanima ostaje da u narednom kolu kući pokušaju da izbore pobedu u susretu sa ekipom Morava iz Medveđe dok Omladinac gostuje u Gornjem Ribniku i to će biti borba rivala za vrh tabele. Kamenorezac 76 je sada na 10. mestu tabele sa 5 osvojenih bodova, dok je Omladinac na drugom mestu sa 19 bodova.

Omladinac 2 : 0 Kamenorezac 76
Morava 1 : 1 Stari Trstenik
Sloboda 1948 3 : 3 Rujišnik
Jugovići 2 : 5 Mladost
Vinogradar 0 : 1 Mebit
Gradina 2 : 1 Ribnik