Inter slavio u derbiju, poraz Mihine Bolonje

Fudbaleri Intera savladali su Napoli u 13. kolu Serije A. Inter je savladao lidera i do ovog kola neporaženu ekipu sa 3-2.

Napoli je bolji otvorio susret te su poveli golom Zijelinskog. Inter je do poluvremena došao do preokreta. Prvo je Čalhanoglu iz penala pogodio za 1-1 da bi Perišić donio preokret Interu. U nastavku, Lautaro Martinez pogađa za 3-1. Dris Mertens vratio je Napoli u igru. U nadoknadi je Napoli imao dvije sjajne šanse. Prvo je Handanović odbranio šut Ruija a u sedmoj minuti nadoknade Mertens je propustio zicer.

Napoli i Milan imaju po 32 boda a Inter 28 i sada se vratio u trku sa prviplasirane dvije ekipe.

U ostalim susretima, Mihajlovićeva Bolonja izgubila je od Venecije sa 1-0. Sausolo i Udineze odigrali su 2-2 dok je Sampdorija savladala Salernitanu u gostima sa 2-0.

13 .kolo Italija: Serie A
Atalanta 5 : 2 Spezia
Bologna 0 : 1 Venezia
Fiorentina 4 : 3 Milan
Genoa 0 : 2 Roma
Hellas Verona 2 : 1 Empoli
Inter 3 : 2 Napoli
Lazio 0 : 2 Juventus