Nova bruka Junajteda, pobede debitanata i golijade na po dva meča

Fudbaleri Votforda deklasirali su Mančester Junajted u 12. kolu Premijer lige sa 4-1.

Votford je od starta krenuo sjajno i u desetoj minuti imali su jedanesterac. Međutim, Sar ga nije iskoristio. Penal je ponovljen ali opet je De Hea odbranio. No, nastavili su domaći sa boljom igrom te su golom Kinga povelis a 1-0. Rašford je imao šansu za goste ali je Foster bio sigruan. Sa druge strane, King i Sisoko nisu iskoristili šanse. U završnici prvog poluvremena, Sar pogađa za 2-0.

Junajted je dolučnije ušao u drugo poluvrijeme. Golom Deni Van de Beka, vratili su se u igru. U 56. minuti, Bruno je dobro šutirao ali nije bilo promjene rezultata. Potom je šansu imao i Ronaldo ali je Foster odbranio. U 69. minuti, Megvajer je dobio drugi žuti karton.  U samoj završnici susreta, Votford je dotukao Junajted. Prvo je pogodio Pedro a potom i Denis.

Njukasl i Brentford odigrali su 3-3. Golom Laselsa, Njukasl je poveo. Golovima Tonija i Henrija, gosti su došli do preokreta ali je Žoelinton donio izjednačenje Njukaslu.  Golom Onijeke, Brentford je poveo sa 3-2. Njukasl nije odustao pa je Sent Maksiman pogodio za 3-3 i tako je donio bod svom timu.

Isti rezultat viđen je i na meču Barnlija i Palasa.Golom Bentekea Kristal Palas je poveo. Mi i Vud donijeli su preokret Barnliju. Ipak, Benteke i Guehi vratili su prednost na stranu gostiju. U nastavku susreta, Maksim Korne pogodio je za 3-3.

U debiju Džerarda na klupi, Aston Vila je savladala Brajton sa 2-0. Golove su postigli Votkins i Mings. Golom Himeneza Vulvsi su savladali Vest Hem sa 1-0. U debiju Dina Smita na klupi Noriča, ''Kanarinci'' su savladali ekipu Sautemptona sa 2-1. Gosti su vodili golom Adamsa ali su Puki i Hanli donijeli preokret domaćima.

Arsenal 5 : 1 Everton
Brentford 1 : 2 Leeds United
Brighton & Hove Albion 3 : 1 West Ham United
Burnley 1 : 2 Newcastle United
Chelsea 2 : 1 Watford
Crystal Palace 1 : 0 Manchester United
Leicester City 4 : 1 Southampton
Liverpool 3 : 1 Wolverhampton Wanderers