Čukarički osvojio bod na gostovanju u Novom Pazaru, u ponedeljak protiv istog rivala na Banovom brdu--

Novi Pazar – Čukarički 2:2 (2:1)

Strelci: 1:0 – Aganspahić iz jedanaesterca u 30, 1:1 – Stevanović u 35, 2:1 – Mladenović u 45+2, 2:2 – Kajević iz jedanaesterca u 84. minutu. Gradski stadion u Novom Pazaru. Gledalaca: 1.000. Sudija: Miloš Milanović. Pomoćnici: Jovan Grujić i Oliver Petrović. Žuti kartoni: Kojičić, Kiković, Vujanac, Lončar, Aganspahić (Novi Pazar), Mijailović, Kovač, Stevanović (Čukarički).

NOVI PAZAR: Vujanac, Kiković (od 74. Kalezić), Kojičić, Mladenović, Zimonjić, Parađina, Aganspahić, Pavišić, Lončar (od 88. Maksimović), Dimić (od 62. Islamović), Čečarić (od 74. Ratković).

ČUKARIČKI: Petrović, Docić (od 14. Kovač), Stevanović, Baić (od 46. Rakonjac), Kajević, Puškarić, Mijailović, Čolović (od 62. Kempbel), Šapić (od 46. Tanasijević), Endijae, Roganović.

Novi Pazar i Čukarički odigrali su nerešeno u zaotsalom meču drugog kola Super lige Srbije, posle mnogo uzbuđenja na Gradskom stadionu oba tima su osvojila po bod – 2:2. Dva puta su Pazarci vodili, prvi put pogotka Aganspahića iz jedanaesterca u 30. minutu, drugi put kad je u drugom minutu nadoknade iz slobodnog udarca pogodio Mladenović. Dva puta su se Brđani vraćali i na kraju su stigli do boda, prvi put kad je sjajno slobodan udarac izveo Stevanović, drugi put posle gola sa bele tačke Kajevića u 84. minutu.

Prvu priliku na meču imao je Čukarički u šestom minutu, posle dobrog dodavanja Kajevića Čolović je sa deset metara šutirao pravo u dobro postavljenog golmana Vujanca. Već u sledećem napadu uzvratili su Novopazarci, posle odličnog ubacivanja sa strane Čečarić je šutirao glavom zamalo pored Petrovićevog gola.

Posle grube greške odbrane Čukaričkog u devetom minutu Aganspahić je izašao sam ispred golmana Petrovića, koji je uspeo da odbrani njegov udarac sa 16 metara. U 13. minutu veliki hendikep za belo-crne, posle duela pred golom Brđana povredio se Docić, umesto kapitena u igru je morao Kovač. I upravo je on imao priliku u 24. minutu, posle odličnog ubacivanja sa desne strane Kovač je neometan glavom šutirao preko gola Pazara.

U 30. minutu na intervenciju VAR sobe sudija Milanović je svirao jedanaesterac za domaćina, a precizan sa bele tačke bio je Aganspahić. Samo šest minuta kasnije Čukarički je izjednačio. Mijailović je u 36. minutu iznudio slobodan udarac, koji je sa 20 metara maestralno izveo Stevanović – 1:1.

U drugom minutu nadoknade prvog poluvremena Mijailović je potpuno nepotrebno skrivio slobodan udarac. Tu šandsu je iskoristio Mladenović, koji je preciznim šutem sa 17 metara savladao Petrovića za novo vođstvo Pazaraca – 2:1. Do kraja poluvremena, u petom minutu nadoknade, Kajević je posle loše intervencije Vujanca natrčao na loptu i šutirao, ali se potom golman Pazaraca sjajnom odbranom iskupio.

Reagovao je u poluvremenu dvostrukom izmenom Saša Ilić, na teren je poslao Tanasijevića i Rakonjca, umesto Šapića i Baića. Imao je Čukarički posed lopte, ali je to bila uglavnom jalova inicijativa. Tek u 58. minutu zapretili su Brđani, posle centaršuta Stevanovića glavom je pokušao Endijae, šutirao je pored gola Pazaraca. Četiri minuta kasnije na isti način je pokušao Rakonjac, ali je njegov šut glavom sa 12 metara bio lak plen za Vukanca.

U međuvremenu, Ilić je na teren poslao Kempbela i debitanta, 17-godišnjeg Mihajla Spasojevića. U 84. minutu izjednačenje. Ponovo je sudija Milanović poisle konsultacije VAR sobe gledao snimak, ovoga puta dosudio je jedanaesterac za Brđane. Siguran realizator najstrože kazne bio je Asmir Kajević – 2:2.

Imao je Pazar vrlo dobru prililku u 88. minutu, ali je Aganspahić iskosa sa desne strane, gotovo sa ivice šesnaesterca šutirao zamalo preko Petrovićevog gola. U četvrtom minutu nadoknade fantastična prilika za Pazarce, umakao je Aganspahić razređenoj odbrani Čukaričkog, izašao je sam ispred Petrovića, ali je promašio.

Vojvodina 0 : 2 Partizan
Voždovac 2 : 1 Proleter
Novi Pazar 2 : 2 Čukarički
Metalac 2 : 4 TSC
Kolubara 1 : 1 Radnik
Radnički (N) 4 : 2 Napredak
Radnički 1923 3 : 2 Spartak ŽK
Crvena zvezda 1 : 0 Mladost