Karađorđe se survao niz Bukulju

Arhivski snimak - foto: H.D.Vujanović

Sjajan futsal meč pred 30-ak gledalaca odigrale su ekipe Aranđelovca i Karađorđa iz Rače, gde krajnji rezultat nije adekvatan dešavanjima na terenu. Veoma kvalitetna ekipa gostiju pružila je veliki otpor domaćem timu, pogotovo u drugom delu utakmice.
Na početku meča obe ekipe kreću sa striktim markiranjem protivnika, te je takav način igre sputao, naročito, domaće igrače da prikažu svoje umeće. Rovovska borba uz par udaraca sa distance vodila se sve do 9. minuta kada mladi Prekić posle nekoliko pasova sprovodi loptu u mrežu za 1:0. Nakon toga Aranđelovčani ne realizuju nekoliko šuteva sa polu odstojanja, a ekipa iz Rače šutem Glišića sa desetak metara, kroz šumu nogu, dolazi do izjednačenja u 16. minutu. Kada se očekivao kraj poluvremena razvio se brz kontranapad domaćih iz kog Prekić, na asistenciju Dobričića, postiže svoj drugi gol za još jedno vođstvo.
Rezultat iz prvog dela je veoma pozitivno uticao na Aranđelovčane i u nastavku kreću sa igrom u svom prepoznatljivom stilu, sa jakim presingom na loptu i brzim razvojem tranzicije. Sa dva gola za dva minuta preko iskusnog Dobričića povećavaju prednost na 4:1. Poslednji trzaj gosti prave u 25. minutu i utišavaju euforiju domaćih igrača, nakon odlične akcije Životića egzekutor je Grbić.
Posle petominutnog zatišja domaći podižu amplitudu igre i ovoga puta kroz igru kratkih pasova za tri minuta postižu tri lepa pogotka i overavaju pobedu. Strelci su bili debitant Nikola Starčević u 30. i 31. i Krstović u 33. minutu. Naročito lep bio je pogodak Krstovića iz mrtvog ugla. Još jednom Račani koriste neopreznost i radovanje domaćina posle datog gola, te preko Simonovića postižu treći pogodak u 33. minutu, šutem iz šesterca. U smiraj meča, igrao se 37. minut, agilni Nikola Starčević het-trikom overava pobedu i postavlja konačan rezultat, 8:3 za KMF Aranđelovac.

ARANĐELOVAC - KARAĐORĐE 2015 8:3 (2:1)

SALA: SC Šumadija. GLEDALACA: 30. SUDIJE: Radulović Đorđe i Marković Miloš. STRELCI: Prekić 9. i 20, Dobričić 23. i 25, N.Starčević 30, 31 i 37. i Krstović 33.min (Aranđelovac), Glišić 16, Grbić 25. i Simonović 33.min (Karađorđe 2015). ŽUTI KARTONI: Glišić, Životić i Nikolić (Karađorđe 2015).
ARANĐELOVAC: Mastilović, Pavlović, Savić, M.Starčević, Dobričić - rezerve: Stevanović, N.Starčević, Prekić, Nikolić, Pajević, Krstović.
KARAĐORĐE 2015: Nikolić, Glišić, Petrović, Milovanović, Stevanović - rezerve: Janjić, Životić, Simonović, Rašković, Grbić, Burgić.

Kareli 5 : 3 Flash
Aranđelovac 8 : 3 Karađorđe 2015
Bezbednost 192 6 : 2 Braća Nedić
Zenon 3 : 10 Euro-lider