Trijumf "plavo-belih" na Bulbulderu

Lider na tabeli ne posustaje. Novi trijumf zabeležen je u komšiluku, protiv OFK Zvezdare. Nakon slabog prvog poluvremena, Ofkovci su okrenuli igru u svoju korist u nastavku igre i slavili nakon preokreta. OFK Zvezdara - OFK Beograd 1-2 (1-0).

Po sjajnoj fudbalskoj atmosferi koju su organizovanom podrškom pravili navijači sa Karaburme, viđena je utakmica sa tri pogotka i terenska inicijativa "plavo-belih" tokom većeg dela utakmice.

Prvo poluvreme je Zvezdara rešila u svoju korist nakon izvedenog kornera i pogotka Vukojevića u 36. minutu.

Navijači gostujućeg tima su na poluvremenu očekivali da "plavo-beli" igrači zaigraju kako umeju, a to se i ostvarilo već na samom startu nastavka igre. Evro-gol je iz slobodnog udararca postigao Ugrica u 49. minutu meča. OFK Beograd nastavlja sa atacima, a takva igra se isplatila u 87. minutu kada Radman, nakon asistencije Popovića, postiže pogodak za 10. pobedu tima sa Karaburme u ovogodišnjem prvenstu.

Treba reći da su se istorije ova dva kluba u dosta situacija susretale. FK Bulbulderac je osnovan 1951. godine, a kada je klub sa Karaburme promenio ime iz BSK u OFK Beograd, poklonili su dresove i ostalu opremu komšijskoj ekipi koja je tada promenila naziv kluba u BSK i nosila znamenja koja je nosio klub sa Karaburme i sa ponosom nosili sve do 1957. godine. 1974. godine zvezdarski BSK je promenio ime u OFK Zvezdara, ponovo po uzoru na slavni tim sa Stare Karaburme. Iz Zvezdare u OFK Beograd je došlo pregršt igrača, a pomenućemo neke od njih... Još kao omladinac u OFK je prešao Petar Borota i zadržao se u klubu sa Karaburme preko deceniju, tu su i Hadžitonić, Serpak, Vučićević, Manislavić, Došen-Majkić, Drageljević, Novaković i mnogi drugi. Sa Zvezdarom su se "plavo-beli" prvi put u zvaničnim mečevima sastali u sezoni 2001/02, a nakon toga u poslednje 4 godine igraju svoje prvenstvene utakmice u okviru Srpske lige "Beograd".

Do kraja polusezone "plavo-belima" je ostalo da odigraju još mečeve protiv Ušća (NB) koje dočekuju narednog vikenda i na kraju protiv ekipe Studentskog grada u gostima. Pored ova dva prvenstvena meča, ekipu sa Karaburme očekuje meč četvrtfinala Kupa Beograda koji igraju u gostima protiv lionskog Hajduka.

BSK Borča 2 : 4 BASK
Brodarac 2 : 4 Zemun
Radnički (O) 4 : 1 Borac
Zvezdara 1 : 2 OFK Beograd
Ušće Novi Beograd 4 : 0 TEK Sloga
Studentski grad 2 : 0 Teleoptik
Leštane 0 : 2 Prva iskra
Jedinstvo 2 : 2 Radnički (NB)