Miroljubivi remi na "Krovu"

Malim beogradskim derbijem na "Krovu", počeo je drugi krug Ling Long Super lige Srbije. U prvom kolu 16. jula na Banovom brdu pobedio je Čukarički rezultatom 2:1. Voždovčani su od samog starta krenuli veoma aktivno želeći revanš za taj poraz, međutim Čukarički ipak prvi stiže u vođstvo. Igrao se 7. minut kada je Docić divno uposlio Endiajea, a ovaj našavši se sam na 8 metara od gola, rutinski realizuje šansu.

Utakmica je potom ušla u mirnu fazu, sve do 31. minuta nema uzbuđenja pred golovima, a onda Rakonjac šutira glavom sa nekih desetak metara, lopta odlazi pola metra kraj gola Voždovca. Posle udarca iz ugla u 40. minutu, najviši u skoku pred golom Voždovca je bio Drezgić, ali njegov šut glavom sa 7-8 metara krajnjim naporom je zaustavio Preković.

Što se tiče igre domaće ekipe, oni i nisu tako loše igrali u polju, ali im je napad delovao totalno indolentno, nisu pripretili Petroviću niti jednom za 45 minuta. Doduše u trećem minutu nadoknade su preko Vujnovića postigli pogodak, koji je nakon intervencije iz VAR sobe poništen zbog ofsajda.

Drugo poluvreme je apsolutno nezanimljivo, sve do gola koji postižu domaći u 68. minutu. Posle centaršuta Stanisavljevića svi igrači su stajali kao ukopani u šesnaestercu, sam kao duh se pojavio Milović i sa 6-7 metara loptu poslao pod prečku za 1:1. Igra je potom malo dobila na tempu, ali prilika za gol više nije bilo, tako da je meč završen miroljubivim rezultatom. Sledi dvonedeljna reprezentativna pauza, a potom u 17. kolu, 20. novembra, ˝Zmajevi˝ idu na noge Proleteru u Novi Sad, dok ˝Brđani˝ dočekuju Novi Pazar.

VOŽDOVAC - ČUKARIČKI 1:1 (0:1)

STADION: FK Voždovac. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Simović Novak. POM.SUDIJE: Olajoš Nađ Matija i Simović Miloš. STRELCI: Milović 68.min (Voždovac), Endiaje 7.min (Čukarički). ŽUTI KARTONI: Milosavljević i Milović (Voždovac), Šapić i Mijailović (Čukarički).

VOŽDOVAC: Preković, Milović, Milosavljević (Mijailović), Stojčev (Mašović), Stanisavljević (Ajdinović), Lasickas, Vujnović, Milojević (Pantović), Purtić, Ivezić, Hajdin.
ČUKARIČKI: Petrović, Docić, Stevanović, Rakonjac (Kajević), Mijailović, Čolović (Janković), Drezgić, Šapić, Endiaje (Savić), Kovač (Jovanović), Roganović.

Vojvodina 1 : 2 Crvena zvezda
Radnički 1923 1 : 2 Mladost
Radnički (N) 0 : 0 Spartak ŽK
Kolubara 1 : 0 Napredak
Metalac 1 : 1 Radnik
Novi Pazar 1 : 1 TSC