FUD pobedom nad ekipom Mladost iz Toljevca ponovo na prvom mestu

Ekipa FUD-a - foto: Žarko Arsić/arhiva kluba

Posle odložene utakmice prethodnog kola u Donjem Stupnju FUD  je po kišovitom vremenu dočekao ekipu Mladost iz Toljevca. Posle veoma loše igre protiv Čitluka, FUD je ovoga puta ušao mnogo bolje u meč protiv Toljevčana. Od  početka utakmice su "fudovci"su napadali gol posednjeplasiranog tima na tabeli Prve rasinske okružne lige koji su u Brus došli sa samo 11 igrača.

U 19. minutu domaćin je poveo nakon asistencije Nikolića, Dalibor Čaloveić je odlično šutirao i matirao golmana Obradovića za 1:0. Veoma lepu akciju su odigrali domaći fudbaleri u 24. minutu dupli pas su razmenili Pavlović i Darko Čaloveić koji je odlično proigrao Ignjatovića, a ovaj šutirao veoma loše pored gola gostiju. Domaćin  je duplirao prednost  u 34. minutu  Nikolić  vara dva igrača gostiju i šutira u levu stranu gola  gostiju i postiže gol za 2:0. Ostaje neshvatljivo zašto je glavni sudija  skratio prvo poluvreme za 2 minuta.

U drugom poluvremenu u 57. minutu gosti su prvi put zapretili golu domaćih, kada su uputili šut u okvir gola a golman Jovanović  krajnjim naporom loptu izbacuje u korner.  Samo minut kasnije u 58. minutu  gosti postižu gol posle kornera.  Nakon izvedenog kornera gosti upućuju udarac na gol, domaći  fudbaleri kartko izbijaju loptu koja stiže do Jevtića, a on je rezantnim udarcem sprovodi u mrežu za 2:1. U ovoj situaciju golman domaćih Jovanović nije mogao da interveniše jer je bio zaklonjen, već je samo pogledom ispratio loptu koja je završila iza njegovih leđa. U 60. minutu domaćin je imao šansu kada je Dalibor Čaloveić sjajno prošao po krilu i uočio na drugoj stativi Rakićevića koji šutira iz prve, ali je golman  Obradović sigurno intervenisao i sačuvao svoju mrežu. Do kraja meča domaći preko Zdravića u 76. minutu postižu treći pogodak za konačan rezulta susreta - 3:1.

FUD - Mladost (T) 3:1 (2:0)

Brus - Gradski stadion. Gledalaca: 50. Sudija: Lazar Marković ( Kruševac) 6. Strelci: Čaloveić u 19,  Nikolić u 34. i Zdravić u 76.  minutu za FUD, a Jevtić u 60. minutu za Mladost. Igrač utakmice: Dalibor Čalovejić (FUD).

FUD: Jovanović 6,5, Šola 6, Dar.Čaloveić 7 (Vuković 6,5), Rakićević 7, Nikolić 7 (Knežević -), Dal.Čaloveić 7,5, Obradović 7, Pavlović 7,5, Mitrović 7, Luković 7(Zdravić 7), Ignjatović 7 (Terzić-).

Mladost (T): Obradović 6, Ćirić 6, Stanković 6, Jevtić 7, D.Milenković 6, M. Milenković 6, Mil.Trifunović 6, Mir.Trifunović 6, Petković 6, Marković 6, Vasić 7.

Vinogradar 3 : 2 Kupci
Gornji Stepoš 1 : 0 Mačkovac
Bošnjane 1 : 2 Trudbenik
Sloga (L) 1 : 0 Parunovac
FUD 3 : 1 Mladost (T)
Jastrebac (VŠ) 3 : 1 Rubin