23.10.2021 V. Jankov

Futsaleri Bečeja 2003 savladali Winter sport u Nišu

Marko Novaković je sa dva gola stavio pečat na nišku pobedu Bečejaca - foto: V. Jankov

Futsaleri Bečeja 2003 sa gostovanje u Nišu nose dva različita raspoloženja. Pobeda rezultatom 5:2 (1:1) ohrabruje, jer dokazuje da imaju kvalitet za elitu, ali preoštra igra domaćina Vinter sporta je ostavila negativnog traga. Epilog ovog drugog je  povreda Borisa Bodonjia već uprvom poluvremenu i, umesto na terenu, završio je u zdravstvenoj ustanovi. I Marko Živkucin je osetio posledice oštrih startova rivala, ali je stisnuo zube i pomogao ekipi koliko je mogao.

A što se rezultata tiče, sve je okončano u finišu utakmice, kada su Bečejci za tri minuta, od 36. do 38, postigli isto toliko golova i slavili sa 5:2. Domaćin je dva puta poveo preko Marjanovića, u trećem sa 1:0 i 26. sa 2:1, ali su Bečejci oba puta minut kasnije, preko Dejana Jovanovića, izjednačili. Kapiten Stefan Korać je u 36. minutu otvorio seriju golova Bačvana, a Marko Novaković je pečatirao pobedu golovima u 37. i 38. minutu. Bilo je još prilika na obe strane, ali su golmani Đorđević i Sava Vadaski, pogotovo ovaj drugi, bili na visini zadatka.

Sudije Marjan Sarka i Blagoje Mijailović iz Vršca dozvolili su preoštru igru domaćina, koji je nastupio u sasravu: ĐORĐEVIĆ, RISTIĆ, RAĐENOVIĆ, MARJANOVIĆ, MILENKOVIĆ, Arsenijević, Anov, Maksimović, Jovanović, Dušanić, Stanković, Stojanović, Đelić, Ljubić. Boje Bečeja 2003 branili su: VADASKI, NOVAKOVIĆ, STANOJEVIĆ, GOLUB, BODONJI, Andrić, Živkucin, Jovanović, Živić, Korać, Arđeljan.

Winter sport 2 : 5 Bečej 2003
Vranje 2 : 2 FON
Novi Pazar 5 : 3 Zemun Samo pravo
Loznica Grad 2018 5 : 3 Ivanjica
Konjarnik 6 : 1 Kalča