16.04.2022 V. Jankov

Lozničani sačuvali lidersku poziciju

Sa derbija kraj Tise - foto: V. Jankov

Derbi poslednjeg kola ligaškog dela prvenstva opravdao je očekivanja. Viđen je izvanredan futsal, a Lozničani su bili malo srećniji i na kraju pobedili, čime su zadržali lidersku poziciju pred plej of.

Agresivniji početak gostiju doneo im je vođstvo već u četvrtom minutu, kada se Matijević dobro snašao i poslao loptu iza leđa Vadaskog. Nastavilo se agresivno sa obe strane, a deblji kraj izvukao je Boris Bodonji, koga je u 14. minutu s leđa sapleo Kocić, posle geča je Bodonji nezgodno pao na glavu i obliven krvlju sa doktorom Atilom Gondošem odvezen je u obližnji Dom zdravlja, gde mu je rana zašivena za četiri kopče. Već narednog minuta Lozničani su nagomilali šesti prekršaj i Mitić je šutirao kazneni udarac sa deset metara tako što je pogodio golmana Vulića, a odbijenu loptu je zakucao Novaković za 1:1.

U nastavku su gosti poveli golom Avramovića u 30.minutu, a minut kasnije bilo je 2:2, pošto je Stanković materijalizovao izuzetan solo prodor. Mitić nije imao sreće večeras, jer je lopta, posle njegovog šuta u 35. minutu završila na stativi, a minut kasnije stigla je kazna, pošto je Avramović pobegao čuvarima i smestio loptu u suprotan ugao nemoćnog Vadaskog. Posle toga Bečejci su pokušali sa golmanom – igračem, ali su u poslednjem minutu kažnjeni od strane golmana Vulića, koji je od svog gola poslao loptu u praznu mrežu.

Bečej 2003 - Loznica Grad 2018 2:4 (1:1)

Bečej: Sportska dvorana OSC „Đorđe Predin Badža“. Gledalaca: 200. Sudije: Nebojša Panić (Beograd) 7 i Vladan Radulović (Vinča) 7. Strelci: 0:1 Matijević u 4, 1:1 Novaković u 15, 1:2 Abramović u 30, 2:2 Stanković u 31, 2:3 Avramović u 36, 2:4 Vulić u 40. minutu. Nagomilavanje prekršaja: Bečej 7(3+4), Loznica Grad 8 (6+2). Igrač utakmice: Sava Vadaski (Bečej 2003).

BEČEJ 2003: VADASKI (24 odbrane) 8,5, JOVANOVIĆ, NOVAKOVIĆ 7,5, STANOJEVIĆ 6,5, STANKOVIĆ 7,5, Jorgić -, Živić 7,5, Mitić, 6,5, Korać 6,5, Bodonji 7, Stanić 6,5.

Loznica Grad 2018: VULIĆ (12 odbrana) 8, PERIĆ 7, MATIJEVIĆ 7,5, KOCIĆ 7,5, RAMIĆ 7,5, Obradović -, Koljajić -, Ristanović 6,5, Rakić 7, Avramović 8, Rosić 7, Kostić 7,5, Milovanović 6,5.