Čukarički napunio mrežu do vrha gostima iz Novog Sada

Brđani dočekuju protivnika koji je uz Zvezdu i Partizan trenutno u najboljoj formi. Ekipa Proletera se posle nešto lošijeg starta sezone nalazi u seriji od četiri uzastopne pobede. Gosti su i večeras ušli ambiciozno u utakmicu, ali do vođstva ipak prvi dolazi Čukarički. Igrao se 3. minut kada je posle izvedenog kornera najviši u skoku bio Tošić i udarcem glave loptu poslao u mrežu.

Jaka kiša koja je padala nije uticala na kvalitet fudbala, čak bi se moglo reći da je prijala akterima, delovali su sveže i rastrčano. U 12. minutu Čolović kao na tacni pronalazi Savića, ali ovaj sa 5 metara udaljenosti loptu šalje pored gola gostiju. Malo zatišje na terenu je potrajalo do 29. minuta, a onda pravovremenim pasom u prostor Stevanović pronalazi Rakonjca čiji šut brani gostujući golman Petrić. Što nije iskoristio tada jeste dva minuta potom. Posle solo prodora Rakonjac je naciljao rašlje sa 22 metra i duplirao prednost.

Nije radost domaćih dugo potrajala, gosti smanjuju u 33. minutu. Prvo je mađarski internacionalac Kun šutirao sa desetak metara, Petrović je odbranio i kratko odbio loptu pravo na nogu Brazilca Evandra koji je sa par metara prosledio u mrežu. nedugo zatim stopostotnu priliku da uveća vođstvo domaćih propustio je Kajević u 39. minutu. Izašao je sam pred Petrića, mogao ga pitati u koji ugao da šutira, a on je izabrao da loptu pošalje pravo u njega.
Nastavak takođe započinje uzbuđenjima. Posle sugestije iz VAR sobe i pregleda, u 50. minutu sudija Ostraćanin je dosudio penal za domaće zbog igranja nekoga od igrača gostiju rukom u svom kaznenom prostoru. Siguran realizator sa bele tačke je bio Kajević. Igrao se 57. minut kada je Čoloviću lopta prešla preko noge prilikom centaršuta i završila na stativi gola gostiju.

Čukarički ne smanjuje gas u 59. minutu je već 4:1. Endiaje je loptu spustio do slobodnog Rakonjca, a ovaj postigao svoj drugi gol na meču. Brzopotezno domaći stižu i do petog pogotka, ponovo posle udarca iz ugla, ovaj put strelac je Šapić u 62. minutu. Proleter je energetski ispražnjen ušao u drugo poluvreme i ne uspeva da parira raspoloženim momcima sa Banovog brda. Zahuktali su se igrači Čukaričkog i ne staju. Baić, samo što je ušao u igru, postiže i šesti gol za domaće, na asistenciju Endiajea u 75. minutu. Igrao se 81. minut kada je Čolović po drugi put danas pogodio okvir gola, ovaj put prečku, šutem sa 15-16 metara, malo sreće za gostujućeg golmana.
Krajnji rezultat 6:1 je možda i malo previsok u odnosu na dešavanja na terenu, ali domaći tim je pokazao visok procenat realizacije svojih šansi. Narednog vikenda su na programu crno-beli derbi između Partizana i Čukaričkog na stadionu ˝JNA˝ i novosadski gde Proleter dočekuje Vojvodinu na ˝Karađorđu˝.

ČUKARIČKI - PROLETER 6:1 (2:1)

STADION: FK Čukarički. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Ostraćanin Stanko. POM.SUDIJE: Beljin Goran i Đuričić Marko. STRELCI: Tošić 4, Rakonjac 31. i 59, Kajević 51. (k.u.), Šapić 62. i Baić 75.min (Čukarički), Evandro 33.min (Proleter). ŽUTI KARTONI: Kajević, Mijailović i Tošić (Čukarički).
ČUKARIČKI: Petrović, Tošić (Roganović), Kovačević, Stevanović, Rakonjac (Baić), Kajević (Docić), Mijailović, Čolović, Savić (Endiaje), Šapić, Kovač (Lukić).
PROLETER: Petrić, Skopljak, Tomović (Tanasin), Ortiz (Mladenović), Evandro, Mitrović, Vukasović, Milošević (Stojanović), Kun (Jovanović), Lambulić, Kojić (Živojinović).

Vojvodina 3 : 1 Radnički 1923
Crvena zvezda 1 : 0 Radnički (N)
Mladost 3 : 1 Kolubara
Spartak ŽK 2 : 0 Metalac
Napredak 1 : 1 Novi Pazar
Radnik 1 : 3 Voždovac