Juventus savladao Romu u derbiju

Fudbaleri Juventusa savladali su Romu sa 1-0 u derbiju osmog kola Serije A.

Meč je sjajno počeo za Juventus. Golom Moise Kena, poveli su sa 1-0 u 12. minuti. Potom je Roma pokušala doći do izjednačenja. U završnici prvog poluvremena Orsato je dosudio penal za goste a Veretuov udarac odbranio je Ščešni. Inače, iz Rome su bili ljuti na arbitra jer nije pustio prednost jer je Ejbraham u nastavku akcije dao gol.

U nastavku se Juventus povukao i čuvao rezultat. Roma je na sve načine pokušavala doći do izjednačenja. Najbliži golu bio je Vinja ali nije pogodio i ostalo je 1-0.

Napoli je savladao Torino sa 1-0 te je zadržao maksimalan učinak sa 24 boda. Bolonja Siniše Mihajlovića odigrala je 1-1 sa ekipom Udinezea u gostima.

Na tabeli Napoli ima 24 boda, Milan ima dva boda manje. Inter ima 17, Roma 15 a Juve 14 bodova.

Cagliari 3 : 1 Sampdoria
Empoli 1 : 4 Atalanta
Genoa 2 : 2 Sassuolo
Juventus 1 : 0 Roma
Lazio 3 : 1 Inter
Napoli 1 : 0 Torino
Spezia 2 : 1 Salernitana
Udinese 1 : 1 Bologna