Grafičar četvorkom ispratio Bačku kući

Zaostala utakmica 12. kola od samog starta donela je uzbuđenja. Domaći kreću jako, a na to ih je naterao nezavidan položaj na tabeli. Prva šansa i gol, igrao se 11. minut. Golijanin je dobro odreagovao na ubačenu loptu sa strane, šutirao iz prve sa peterca, golman gostiju Mićanović je kratko odbio loptu do Jovana Mituljikića koji je neumoljiv, 1:0 za Grafičar.

Dalja uzbuđenja su izostala sve do 30. minuta, kada Ibanjez iz skraćenog kornera pronalazi Đurića, međutim njegov udarac glavom nije bio dovoljno precizan da se savlada golman gostiju. Neka 4 minuta kasnije na 30 metara od gola Bačke za loptu se izborio Nikola Stanković, uposlio na roglju šesnaesterca Radulovića koji je povukao par koraka unutra i milimetarski tačno loptu od stative smestio u gol.

Do kraja prvog perioda još se može izdvojiti bezuspešan pokušaj Radulovića da lobuje protivničkog golmana sa centra, nakon što je u 33. minutu prekinuo akciju Levićanina, međutim lopta je završila kojih pola metra iznad prečke.

Posle samo 30 sekundi igre u nastavku domaći stižu do trećeg pogotka, strelac je Babić na asistenciju Jovana Mituljikića. Grafičar ne skida nogu sa papučice za gas, Radulović posle solo prodora u 58. minutu postiže svoj drugi, a četvrti gol za domaće. Minut nakon primljenog pogotka gosti upućuju prvi udarac u okvir gola u dotadašnjem toku susreta. Karišić je šutirao snažno sa oko 20 metara, odbranom se istakao Aleksandar Stanković.

Posle malog predaha još jedna dobra akcija domaćih, Jovan Mituljikić je u 65. minutu pripretio udarcem sa desetak metara, Mićanović se nije dao iznenaditi. Treneri obe ekipe su zatim čestim izmenama poremetili ritam igre, pa se u zadnjem kvartalu meča nije imalo šta videti.

Grafičar je ovom pobedom krenuo sa dna tabele, a za vikend će biti gost Zlatibora, dok Bačka dočekuje goste iz Srema, ekipu Radničkog.

GRAFIČAR - OFK BAČKA 4:0 (2:0)

STADION: Rajko Mitić - jug veštačka trava. GLEDALACA: 300. GL.SUDIJA: Lukić Aleksandar. POM.SUDIJE: Božović Boško i Todorović Nemanja. STRELCI: J.Mituljikić 11, Radulović 34. i 58. i Babić 46.min (Grafičar). ŽUTI KARTONI: N.Stanković (Grafičar), Todorović (OFK Bačka).

GRAFIČAR: A.Stanković, Đurić, Golijanin (Lambulić), Babić, Radulović (Matić), Vasiljević, J.Mituljikić (N.Mituljikić), N.Stanković (Mrkela), Đermanović, Lazić (Todorovski), Ibanjez.

OFK BAČKA: Mićanović, Milenković (Marinković), Petrić, Kostić, Todorović (Ristovski), Karišić, Mijatović, Levićanin (Košanin), Vještica (Bogdanović), Mandić (Tanasić), Marković.