"Zemunelo" neosvojiva tvrđava za Borčane

"Optičari" u veoma delikatnom trenutku dočekuju lidera. Nalaze se u krizi rezultata i danas imaju priliku pred svojim navijačima da se iskupe za dosadašnje propuste. S druge strane Borčani su posle startnog poraza vezali šest pobeda i uz OFK Beograd ističu najozbiljniju kandidaturu za ulazak u viši rang, Prvu ligu Srbije.

Prvih pola sata igre nije nagoveštavalo uzbuđenja, igralo se uglavnom između dva šesnaesterca sa obostranim respektom. Veoma tvrda utakmica nije donela puno lepog fudbala, gosti pokazuju veću želju za postizanjem pogotka, dok domaći igraju "čekalicu".

Prvu iole ozbiljniju šansu prave domaći u 30. minutu. Brnović je šutirao iz prve sa oko 7-8 metara zamalo neprecizno. Igra se rasplamsala, tri minuta kasnije Svetlićić na drugoj strani sa 13 metara takođe ne nalazi lopti put u mrežu, završila je oko pola metra iznad prečke.

Igrao se 40. minut kada je Svetlićić "izvozao" Subotića u protivničkom šesnaestercu, a ovaj ga je iz nemoći srušio za kazneni udarac. Lopti je samouvereno prišao Ahmetović i šutirao snažno, ali po sredini gola tako da je Gočmanac odbranio. Minut pre kraja poluvremena Filip Čermelj izlazi sam pred golmana gostiju, doduše iskosa i kada se našao na 7-8 metara udaljenosti uputio udarac po zemlji, Petrović mu je odbranio nogom i odbio loptu u polje.

Utakmica je bez puno uzbudljivih akcija i u nastavku, sve do 59. minuta kada je Svetlićić lucidnim potezom ostavio samog pred golom Adamovića. Njegov šut panterskom paradom zaustavlja domaći golman Gočmanac i polako izrasta u junaka utakmice. Gosti u daljem toku meča preskaču sredinu terena i igraju dugim loptama. Uvukla se nervoza u njihove redove, pa iako su kvalitetnija ekipa to ne uspevaju da konkretizuju.

Rezultat na kraju je realan shodno dešavanjima na terenu. Teleoptik u petak stiže na Staro sajmište u goste Brodarcu, a Borčani dan kasnije igraju kod kuće sa TEK Slogom iz Velikih Crljena.

TELEOPTIK - BSK BORČA 0:0

STADION: FK Teleoptik. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Anđelić Aleksandar. POM.SUDIJE: Božić Dejan i Nikolić Nenad. ŽUTI KARTONI: Minić i F.Čermelj (Teleoptik), Miketić, Svetlićić, Miljković i P.Marković (BSK Borča).

TELEOPTIK: Gočmanac, Simunović, Grković (Adamović), Jovanović, Subotić, Purić, F.Čermelj (M.Čermelj), Rašković, Brnović (Mugoša), Minić, Radić (Blagojević).

BSK BORČA: Petrović, P.Marković, Miljković, Kožović, Krstović, Roganović, Svetlićić, D.Marković, Ahmetović (Krmar), Bursać (Miketić), Kežman (Adamović).

BASK 4 : 1 Studentski grad
Leštane 1 : 0 Ušće Novi Beograd
Jedinstvo 1 : 0 Zvezdara
Radnički (NB) 0 : 1 Radnički (O)
Prva iskra 2 : 0 Brodarac
Teleoptik 0 : 0 BSK Borča