Surduličani se izvukli na "Brdu"

Čukarički danas protiv neugodne ekipe Radnika iz Surdulice ima priliku za overu prošlonedeljne pobede u Kruševcu. Goste inače predvodi bivši strateg "Brđana" Dušan Đorđević, tako da i oni gaje nadu da mogu prirediti iznenađenje.

Čukarički prvi stvara priliku u 8. minutu. Roganović je izveo slobodan udarac, najviši u skoku je po običaju Šapić, ali lopta posle njegovog udarca glavom odlazi iznad gola. Gosti dolaze u vođstvo u 16. minutu posle kardinalne greške Šapića, kada je bespotrebno driblajući protivnika izgubio loptu na 10 metara od svog gola, a Spasić je oduzevši mu je iskoristio poklon.

Domaći potom pokušavaju da dođu do izjednačenja, a najbliži golu su bili u 26. minutu kada je Kajević šutirao sa dvadesetak metara, lopta je zakačila nekoga iz odbrane Radnika i završila kraj same stative u korneru. Posle udarca iz ugla Kajević se našao usamljen na drugoj stativi i ispravio propušteno iz prethodnog napada. Do isteka prvih 45 minuta više nije bilo uzbuđenja, a izostanak kapitena Docića se odrazio na igru Čukaričkog, čiji igrači nisu uspeli da uspostave dominaciju na sredini terena.

Čukaričani u nastavak susreta ulaze odlučnije, brzonogi Jovanović je već u 47. minutu pripremio priliku Čoloviću, ali je ovaj sa 15 metara šutirao pravo u ruke dobro postavljenog Ranđelovića. Strateg gostiju Đorđević je svesno prepustio protivniku sredinu terena, zatvarajući prilaze svom golu čvrstim blokom na 30 metara, opredelivši se da brzim kontranapadima pokuša iznenaditi malo sporiju odbranu domaćih.

Igračima domaćih u nemogućnosti da probiju bedem Surduličana preostalo je da pokušavaju udarcima sa distance. Jovanović je oprobao šut sa 20 metara u 63. minutu, ali je lopta završila zamalo iznad prečke. Pet minuta kasnije ponovo je atraktivnim potezom isti igrač pokušao da zatrese mrežu i ovoga puta lopta završava iznad gola.

Jovanović u 80. minutu propušta i treću veliku priliku, ovaj put nakon centaršuta Ergelaša šutira glavom sa 3-4 metra, istakao se bravuroznom odbranom gostujući golman Ranđelović. I pored svih nastojanja četa Saše Ilića nije uspela do kraja utakmice da postigne drugi gol i dođe do sva tri boda. U narednom 12. kolu, Čukarički je gost ekipe TSC, a Radnik dočekuje novosadski Proleter.

ČUKARIČKI - RADNIK 1:1 (1:1)

STADION: FK Čukarički. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Srećković Marko. POM.SUDIJE: Piper Pavle i Jovanović Milorad. STRELCI: Kajević 27.min (Čukarički), Spasić 16.min (Radnik). ŽUTI KARTONI: Ergelaš, Stevanović i Mijailović (Čukarički), Radmanovac, Oreščanin, Nedeljković, Subotić, Ranđelović i Lukić (Radnik).
ČUKARIČKI: Petrović, Rogan (Stevanović), Kovačević, Jovanović, Kembel (Janković), Kajević (Ergelaš), Mijailović, Čolović (Savić), Šapić, Kovač (Lukić), Roganović.
RADNIK: Ranđelović, Hodžić, Jokić, Radmanovac, Milovanović (Lukić), Subotić (Medić), Oreščanin, Nedeljković, Stojanović, Janjić (Dimitrov), Spasić (Stamenković).

TSC 1 : 0 Vojvodina
Čukarički 1 : 1 Radnik
Proleter 1 : 0 Napredak
Partizan 5 : 0 Spartak ŽK
Voždovac 1 : 1 Mladost
Novi Pazar 0 : 4 Crvena zvezda