Ušće još bez pobede u tekućem prvenstvu

Na stadionu IMT-a na Novom Beogradu, odigran je duel ekipa iz susedstva za primat u kraju. Bolje su ga otvorili gosti, u 14. minutu lep prodor po boku Stokića, prizeman centaršut na 7-8 metara od gola gde na loptu naleće Mrđenović i šalje je iznad gola. Igrao se 21. minut kada je viđena nespretna reakcija Mladenovića u svom kaznenom prostoru i igranje rukom nakon centaršuta Rosića. Taj trenutak dekoncetracije je doveo do toga da sudija dosudi penal za domaće. Rosić je bio siguran realizator najstrože kazne i tako je Ušće bez prethodne šanse došlo u vođstvo.

Gosti se nisu demoralisali, Mrđenović u 26. minutu nakon lepog prodora pronalazi na petercu Miloševića, ponovo je sreća uz domaće, jer je lopta završila iznad prečke. Studenti zasluženo stižu do gola u 28. minutu, prvo je Mrđenović šutirao, Knežević je kratko odbio loptu na glavu Gavrilovića koji je lagano prosledio u mrežu sa par metara udaljenosti za 1:1. Bolju igru u polju Studentski grad nije materijalizovao u 44. minutu kada je viđena lepa kombinacija između Jovanovića i Mrđenovića, šut ovog drugog je odbranio raspoloženi Knežević.

U drugom poluvremenu tempo utakmice je opao. Odbrane obe ekipe igraju puno opreznije i nedozvoljavaju napadačima da stvaraju prilike, igra se odvija uglavnom između dva šesnaesterca. Tako je bilo sve do 76. minuta kada je Gačić sa ivice kaznenog prostora šutirao na gol gostiju, ali je pogodio spoljni deo mreže, tik uz stativu.

Najbolju priliku u nastavku da dođe u vođstvo Ušće ima u 85. minutu, Aćimović je centaršutem pronašao na 6 metara od gola Puletića, čiji udarac glavom nije bio dovoljno jak da ga pretvori u gol, Bojović je sigurno intervenisao. Na kraju je nerešen rezultat i najpravedniji ishod ove fer i borbene utakmice.

Ušće je u 8. kolu gost ekipe Leštana, a Studentski grad BASK-a na Carevoj ćupriji.

UŠĆE NOVI BEOGRAD - STUDENTSKI GRAD 1:1 (1:1)

STADION: FK IMT. GLEDALACA: 150. GL.SUDIJA: Anđelić Aleksandar. POM.SUDIJE: Tatomirović Slobodan i Đorđević Ratko. STRELCI: Rosić 21.min (k.u.) (Ušće NBg), Gavrilović 28.min (St.grad). ŽUTI KARTONI: Goranović i Gačić (Ušće NBg), Đurđević (St.grad).

UŠĆE NOVI BEOGRAD: Knežević, Gačić, Đorđević, Kapur, Rašković (Petrov), Skoko, Aćimović (Preradović), Puletić, Vasić (Goranović), Markov, Rosić.

STUDENTSKI GRAD: Bojović, Stokić, Mladenović, Marinković, Ćulum, Milanović (Marković), Mrđenović (Maljković), Milošević (Mitrović), Arsović (V.Jovanović), Gavrilović, I.Jovanović (Đurđević).

OFK Beograd 0 : 1 BASK
Borac 2 : 0 TEK Sloga
Zemun 1 : 0 Teleoptik
BSK Borča 2 : 1 Prva iskra
Brodarac 1 : 3 Radnički (NB)
Radnički (O) 2 : 1 Jedinstvo