Mojes presudio ''svojima'', Arsenal i Lester rutinski do osmine finala

Fudbaleri Vest Hema plasirali su se u osminu finala Liga kupa. Ekipa Dejvida Mojesa savladala je Mančester Junajted u gostima sa 1-0.

Vest Hem je sjajno otvorio meč te je poveo golom Lanzinija. Do kraja prvog poluvremena redale su se šanse za domaće ali nisu mogli do izjednačenja. u nastavku su ušli Grinvud i Bruno. Grinvud je propusio jednu od najboljih prilika u nastvku susreta za domaće. U samoj završnici, Vest Hem je imao nekoliko prilika da potvrdi pobjedu a najbliži je bio Jarmolenko da to uradi kada je pogodio stativu.

Dalje su prošli fudbaleri Arsenala. Golovima Lakazeta, Smit-Roua i Nketije, Arsenal je sa 3-0 savladao ekipu Vimbldona. Lester je u gostima savladao Milvol sa 2-0 a golove su postigli Lukman i Ihenačo.