20.09.2021 Stevan Davidović

Kumančani čuvaju prvo mesto

Foto i tekst: Stevan Davidović

Komšijski derbi MFL Kikinda-Žitište, između novobečejskog Jedinstva i 2. oktobra iz Kumana, koji je održan tačno posle 30 godina, privukao je veliku pažnju ljubitelja fudbala, posebno iz Kumana. To je doprinelo da se fudbaleri „2. oktobra“ osećaju kao kod kuće, što su i potvrdili trećom uzastopnom pobedom (2:4), kojom su sačuvali vodeću poziciju. Prvi gol gostiju ide na dušu golmana Rajtarova, koji je posle kornera loptu ispusti, a Vender sproveo u mrežu. Posle dve propuštene prilike, Saša Nikolić u 45. minutu treću pretvara u izjednačujući gol.

Novobečejci su u nastavku poveli, posle akcije koju je započeo Vladimir Radišić, a golom u 51. minutu realizovao Nenad Pecarski. To nije zbunilo borbeni, a mora se priznati u ovom susretu bolji sastav gostiju, da ubrzo izjednači. Kapiten gostiju Dejan Lazić je u 54. minutu, sa 20 metara iz slobodnog udarca, pogodio prečku, da bi odbijenu loptu Janković poslao u mrežu. To kao da je šokiralo Novobečejce, što gosti koriste da načine veliki preokret. Posle centaršuta Jankovića, sa desne strane, mlađani Siniša Simonović, u 57. minutu lepim golom, dovodi goste u vođstvo, da bi pobedu u 67. minutu overio Simo Janković svojim drugim golom, na veliku radost navijača iz susednog Kumana. Utakmicu je dobro vodio Milan Runić iz Žitišta, koji je žute kartone pokazao Latinoviću, Matiću i Farkašu iz Jedinstva i Ljevaji, B. Radosavljevu i Simonoviću iz gostujuće ekipe.

Jedinstvo: Rajtarov, Latinović (M. Pecarski -), Farkaš (Radišić), Eremić, M. Matić, Stanković, Maleš, N. Pecarski, S. Nikolić (Koledin), Vrebalov (M. Pecarski), Tot Čala (Veselinović).

2. oktobar: B. Radosavljev, Đorđević, G. Radosavljev, Simonović, Ljevaja, Janković, Lazić (Vioglavin), Vender (Beriša), Milosavljev, Odžić, Nosonjin (Rasimi).

U narednom kolu Novobečejci igraju u Međi sa Proleterom, dok 2. oktobar dočekuje Terekveš iz Hetina.

SU Podgrmeč 2 : 0 Proleter
Jedinstvo (NB) 2 : 4 2. Oktobar
Terekveš 3 : 1 Napredak
Omladinac 4 : 7 1. Oktobar