Bulke uvenule na Carevoj ćupriji

Bulbulderci su obe utakmice u gostima, u tekućem šampionatu, rešili u svoju korist i danas protiv BASK-a koji je razvojni tim Čukaričkog imaju priliku da nastave niz. Međutim, čim je počela utakmica, penal je sviran za domaće. Duel Nišavića i Fratrovića u kaznenom prostoru "Bulki", glavni sudija je okvalifikovao kao jedanaesterac. Siguran izvođač je bio Grgić poslavši loptu u jednu, a golmana u drugu stranu.

Igra se potom rasplamsala, vodila se žestoka bitka za prevlast na terenu. Obe ekipe su igrale izuzetno čvrsto u odbrani, tako da napadači nisu dolazili do izražaja. Najbolju priliku za izjednačenje imao je Jovanović u 40. minutu, njegov šut sa desetak metara iskosa završio je pored leve stative.

Fratrović je svoj dobar meč krunisao u prvom minutu nadoknade poslavši prizeman udarac sa 20 metara u malu mrežu gola gostiju. Velikih dva gola razlike za "Sokolove" obzirom na dešavanja u prvom poluvremenu.

Šef struke gostiju je trostrukom izmenom na poluvremenu pokušao da razdrma svoju ekipu. Krenuli su gosti odlučnije ka golu domaćih i u 56. minutu je lep prodor Gusnića nedozvoljenim startom u svom kaznenom prostoru zaustavio Kašiković, ovaj put penal za goste. Siguran izvođač je bio Radojičić.

Nada gostiju u preokret je tinjala nepun minut. Brzopotezna akcija Grgića i Fratrovića završena je realizacijom ovog drugog šutem sa 9 metara za 3:1. Kada je half gostiju Sarić u 66. minutu dobio drugi žuti karton i isključen, sve nade gostiju u preokret su potonule.

To je potvrdio Grgić svojim drugim pogotkom u 69. minutu za velikih 4:1. Peti gol za domaće je pao samo dva minuta kasnije, Kadijević je loptu prosto zakucao u mrežu sa svega 5-6 metara udaljenosti.

Atraktivan potez je viđen u 76. minutu, Nikolić je zahvatio volej sa 13 metara i uzdrmao prečku gostiju. Mogli su gosti minut kasnije da smanje zaostatak, Gusnić je izašao sam pred Lazarevića, ovaj je panterskom paradom sačuvao svoj gol. Prilikom intervencije se povredio, pa je morao biti zamenjen. Potom se rezervista Petar Stojanović obrukao u 86. minutu prebacivsi gol Zvezdare sa udaljenosti od svega 5 metara.

Ovom pobedom BASK se vratio na pobednički kolosek, a sledeće nedelje su gosti TEK Sloge u Velikim Crljenima, dok Zvezdara dočekuje Ušće Novi Beograd.

BASK - ZVEZDARA 5:1 (2:0)

STADION: FK BASK. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Ržić Uroš. POM.SUDIJE: Ljubojević Bogdan i Piljak Andreja. STRELCI: Grgić 6. (k.u.) i 69, Fratrović 45+1. i 57. i Kadijević 71.min (BASK), Radojičić 57.min (k.u.) (Zvezdara). ŽUTI KARTONI: Gusnić i Sarić (Zvezdara). CRVENI KARTON: Sarić 66.min (drugi žuti) (Zvezdara).

BASK: Lazarević (Mandić), Manov (Mirković), Kadijević, Antić, Obradović, Kašiković (P.Stojanović), U.Stojanović (Dacić), Pađen, Grgić, Đukić (Nikolić), Fratrović.

ZVEZDARA: Đokić, Bratić (Gusnić), Čvorović, Milovanović, Sarić, Stojanov (Živković), Bjelanović, Jovanović, Ivaniš (Radojičić), Nišavić (Ignić), Vukićević (Brajković).

BASK 5 : 1 Zvezdara
Ušće Novi Beograd 2 : 2 Radnički (O)
Studentski grad 0 : 1 Brodarac
Leštane 1 : 2 BSK Borča
Jedinstvo 3 : 1 Zemun
Radnički (NB) 2 : 3 Borac