Prvenac Teleoptika u novoj sezoni

Prošlogodišnji šampion Srpske lige "Beograd" je bez bodova u prva dva kola, dok su gosti na vrhu tabele sa maksimalnih šest. Ovo je ustvari duel dve veoma uspešne omladinske škole, filijala Partizana i Čukaričkog.

Sa uzbuđenjima je počelo od samog starta. Već u 50. sekundi krilo gostiju Ajdar je šutem sa 18 metara pogodio prečku. Pritisak gostiju je nastavljen, u 5. minutu Fratrović sa dvadesetak metara loptu šalje kraj same stative.

Domaći potom uspostavljaju ravnotežu, a iz prvog ozbiljnijeg napada dolaze i u vođstvo. Igrao se 14. minut kada je Radić prodro po boku i uputio prizeman centaršut, na loptu je nespretno startovao Obradović i poslao je u sopstvenu mrežu.

Nakon primljenog gola gosti pojačavaju sa pritiskom na gol Teleoptika. Međutim domaća odbrana je uspešno zatvorila sve prilaze svom šesnaestercu, a u 37. minutu iz brzog kontranapada domaći uspevaju da postignu i drugi pogodak. Čermelj je lucidno pronašao usamljenog Minića koji je neodbranjivo zatresao mrežu sa penaltika.

Dva minuta pre odmora Pađen je posle kornera bio najviši u skoku i sa svega 4 metra loptu poslao iznad gola domaćih. Na predah se otišlo s prednošću Teleoptika, mada je po igri i šansama moglo biti i obrnuto.

Posle 9 minuta igre u nastavku Janković je oborio Ajdara u svom kaznenom prostoru i to je penal za BASK. Grgić je sigurno realizovao kazneni udarac i vratio svoj tim u igru. Centarfor gostiju Pađen je danas mogao da se proslavi. U 65. minutu je tukao glavom sa 7-8 metara, bio je zamalo neprecizan.

"Sokolovi" su uložili puno truda da preokrenu susret, ali im to nije dalo rezultata. Tako su "Optičari" došli do prve trojke u novom šampionatu. Teleoptik je domaćin i u narednom kolu u goste im dolazi TEK Sloga, a BASK na svom bunjištu dočekuje neugodnu Zvezdaru.

TELEOPTIK - BASK 2:1 (2:0)

STADION: FK Teleoptik. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Međedović Jelena. POM.SUDIJE: Jovanović Ivana i Šćepanović Bojana. STRELCI: Obradović 14. (a.g.) i Minić 37.min (Teleoptik), Grgić 55.min (k.u.) (BASK). ŽUTI KARTONI: Subotić, Čermelj, Purić, Rašković i Lekić (Teleoptik), Lazarević, Kašiković, Grgić i Pađen (BASK).

TELEOPTIK: Gočmanac, Radić, Adamović, Janković, Subotić, Purić, Čermelj (Stakić), Momčilović, Minić (Lekić), Blagojević (Đurić), Rašković.

BASK: Lazarević, Manov (Stojanović), Kadijević, Petković, Antić, Obradović, Ajdar (Dacić), Pađen, Grgić, Đukić (Kašiković), Fratrović.

TEK Sloga 1 : 0 Prva iskra
Brodarac 2 : 0 Ušće Novi Beograd
Teleoptik 2 : 1 BASK
OFK Beograd 1 : 0 Radnički (NB)
Radnički (O) 0 : 1 Zvezdara
BSK Borča 3 : 0 Studentski grad