Radnički iz Lubnice slavio na startu pevenstvau derbiju kola protiv FSU Kraljevice

Na startu prvenstva u Zaječarskoj okružnoj ligi u Lubnici je odigran derbi između domaćeg Radničkog i novoformirane ekipe FSU Kraljevica iz Zaječara. Utakmica koja je opravdala epitet derbija kola kako po rezultatu tako i po prikazanoj igri. Bez velikog broja šansi, iako je domaći tim bio bolji tokom većeg dela utakmice, ni gosti nisu iskoristili svoje šanse. Prvu ozbiljniju priliku za goste propustio je Aleksić koji je nakon kornera glavom poslao loptu preko prečke. Ubrzo je usledila kazna i u 15. minutu Jasmin Ćatić odličnim udarcem sa ivice šesnaesterca šalje loptu u mrežu za, kasnije će se ispostaviti, konačnih 1:0.

U nastavku meča svoje šanse nisu iskoristili ni jedni ni drugi. Najbolju šansu za domaće propustio je Mirović u samom finišu meča kada je sa svega nekoliko metara poslao loptu pored gola ali iz opravdanih razloga s obzirom da je psihički i dalje na crnogorskom primorju. Što se gostiju tiče prilike su propustili Radović, a potom i Žikić, pa je meč završen minimalnom pobedom domaćina.

Radnički je pre samog starta prvenstva promenio rukovodeću upravu pa je tim znatno pojačan dolaskom Ćatića, Jonovića, Mladenovića i Stamenkovića pa sada s pravom važe za jedne od glavnih kandidata za ulazak u viši rang. Novoformirani klub FSU Kraljevica će prve istorijske bodove morati da potraži u narednom kolu kada im na megdan dolazi Velika Jasikova dok Radnički gostuje Hajduku u Sokobanji.

RADNIČKI – FSU KRALJEVICA 1:0 (1:0)

Teren u Lubnici. Gledalaca: 100. Sudija Aleksandar Milosavljević (Knjaževac). Strelac Jasmin Ćatić u 15. minutu

RADNIČKI: Aleksić, Jovanović, Petrović (od 75. minuta Lazarević, od 85. minuta Mirović), O. Mladenović, Kalinić, Mihajlović, Olujić, N. Mladenović, Jonović, Ćatić, Stamenković (od 60. minuta Rajković)

FSU KRALJEVICA: Miladinović, Krstić, A. Brkić (od 70. minuta Mitrović), Stanković (od 46. minuta Žikić), Ćosić, Branković, Aleksić (od 60. minuta Bota), Radović, Gligorijević, D. Brkić (od 90. minuta Mladenović), Antić

Hajduk 3 : 3 Osnić
Radnički 1946 1 : 0 FSU Kraljevica
Velika Jasikova 0 : 3 Omladinac
Sloga 4 : 1 OFK Rtanj
Rtanj 9 : 1 Rudar (P)
Rudar Vrška Čuka 1 : 2 Graničar
Šljivar 0 : 1 Trebič
Midžor 3 : 0 Kosovo