Baskovci petardirali Obrenovčane

Čukina filijala je donela iz Bariča tri boda koje danas treba da overi protiv neugodnih gostiju iz Obrenovca. I mogli su da povedu na samom startu, već u 2. minutu Đukić pogađa stativu gola gostiju sa udaljenosti od svega 8 metara. Gosti uzvraćaju u 12. minutu, Antić šutira neometan sa 10 metara, suguran na golu je Lazarević. Potom Ristovski u 17. minutu šutira sa 13-14, lopta završava kraj stative gola domaćih.

Kao da su se ekipe ispucale, nastupa period igre u kojem se ništa značajno ne dešava. Tako je bilo sve do 39. minuta kada je Ajdar sa peterca glavom poslao loptu u mrežu gostiju za vođstvo BASK-a. Nepuna dva minuta kasnije penal za goste. Đukić je oborio Kilibardu u svom kaznenom prostoru, a Ristovski bio siguran izvođač najstrože kazne i poravnao rezultat.

Posle tri minuta igre u nastavku BASK dolazi u novo vođstvo. Kadijević sa 22 metra izvodi slobodnjak i skida "paučinu". U 53. minutu je već 3:1. Fratrović se prošetao kroz odbranu gostiju, a realizator je bio Grgić. Domaći nastavljaju sa ofanzivom, a Ajdar u 58. minutu traži ćoše sa 10 metara, Kašić vrhovima prstiju loptu izbacuje u korner. Udarac je okušao i Đukić u 62. minutu sa ivice kaznenog prostora, ponovo je na golu gostiju siguran Kašić. Kanonada domaćih se nastavlja, minut kasnije Ajdar sa penala gađa rašlje, gostujući golman se izvio koliko je dug i loptu izbacio u korner.

Pađen se lepo izvio i šutirao glavom u 69. minutu, ponovo domaći nemaju sreće u realizaciji. Centarfor domaćih u 82. minutu najzad realizuje priliku i dovodi BASK u vođstvo od tri gola razlike. Tačku na ovaj susret stavlja Kašiković u poslednjem minutu i tako zaključuje veoma dobru igru ˝Solova˝. U trećem kolu narednog vikenda, BASK će biti gost Teleoptika, dok Radnički posle dva početna gostovanja igra kući sa Zvezdarom.

BASK - RADNIČKI (OB) 5:1 (1:1)

STADION: FK BASK. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Božović Nikola. POM.SUDIJE: Majstorović Marko i Zimonjić Stefan. STRELCI: Ajdar 39, Kadijević 48, Grgić 53, Pađen 82. i Kašiković 90.min (BASK), Ristovski 42.min (k.u.) (Radnički Ob).
BASK: Lazarević, Manov (P.Stojanović), Kadijević (Dacić), Petković (U.Stojanović), Antić, Obradović, Ajdar (Kašiković), Pađen, Grgić (Mirković), Đukić, Fratrović.
RADNIČKI (OB): Kašić, Kilibarda (Vukosavljević), Radojević, Đorđević, Lazić, Pantazis (Arsović), Markoski (Aleksić), Ristovski, Antić (Šućur), Bojović (Ćorić), Filipović.

Ušće Novi Beograd 0 : 1 BSK Borča
BASK 5 : 1 Radnički (O)
Prva iskra 2 : 0 Teleoptik
Radnički (NB) 1 : 0 TEK Sloga
Leštane 2 : 0 Borac
Zvezdara 0 : 1 Brodarac