Čukarički i niški Radnički treći put uzastopno igrali 0:0

Čukarički i niški Radnički treći put uzastopno igrali 0:0--

I treći put uzastopno Čukarički i Radnički su odigrali nerešeno, treći put uzastopno mreže u duelu pova dva kluba ostale su netaknute – 0:0. Posle vrlo lošeg prvog poluvremena, Brđani su bili bolji rival u nastavku, uglavnom su pretili posle prekida i ubacivanja Docića iz kornera, a šansu utakmice propustio je Šapić, kad je u 85. minutu glavom sa pet metara šutirao preko gola Kahrimana.

Prvi pokušaj imao je Čukarički, u osmom minutu Lukić je iznudio slobodan udarac na skoro 30 metara od gola, Docić je šutirao sa velike udaljenosti, ali pravo u Kahrimana. Probali su gosti u 22. minutu, Mitrović je šutirao sa 20 metara, zamalo preko gola Mićovića. Tek u 32. minutu prilika za belo-crne, kombinovali su Jovanović i Kajević, razmenili dupli pas, a potom je Crnogorac šutirao iskosa sa 14 metara, ali je bio izblokiran.

U nastavku akcije pokušao je i Jovanović, ali je njegov udarac sa 18 metara bio lak plen za Kahrimana. Na poluvremenu šef struke Čukaričkog Dušan Đorđević izvršio je dvosturku izmenu, umesto Tanasijevića i Jankovića na teren je poslao Radojičića i Savića. Posle manje od minuta Savić je imao dobru priliku, u kontranapadu je sa nešto više od 20 metara šutirao zamalo preko gola Nišlija.

Nedugo potom odlična akcija belo-crnih, Radojičić je iza leđa odbrane Radničkog proigrao Čolovića, koji je pokušao da asistira Jovanoviću, ali je Kahriman pravovremenom intervencijom to sprečio. U 50. minutu vrlo dobra prilika za Nišlije, Duronjić je ostao usamljen, ali mu je lopta malo pobegla, ipak je uspeo da šutira, no bio je neprecizan sa 15-tak metara.

Samo dva minuta kasnije opasno je zapretio i Kasalica, ali je glavom šutirao pravo u Mićovića. U 54. minutu najbolja prilika za Brđane, posle ubacivanja iz ugla Docića Jovanović je zahvatio loptu glavom, bio je zamalo neprecizan. Nije bilo potom mnogo uzbuđenja, sve do 76. minuta.

I tada je Čukaričlki zapretio posle kornera, ponovo je Docić ubacio loptu, Drezgić je zahvatio glavom, ali je ona prohujala pored desne stative Kahrimanovog gola. U 85. minutu Šapić je imao šansu utakmice. I ponovo je to bilo posle kornera, Docić je maestralno ubacio loptu, a zamenik kapitena Brđana je glavom sa pet metara prebacio gol Kahrimana. Bilo je to i poslednje uzbuđenje na meču, u kojem se od oba rivala mnogo više očekivalo.

Čukarički – Radnički (Niš) 0:0

Stadion na Banovom brdu. Gledalaca: 500. Sudija: Srđan Jovanović. Pomoćnici: Uroš Stojković i Milan Mihajlović. Žuti kartoni: Lukić, Drezgić (Čukarički), Pejović, Kasalica (Radnički).

ČUKARIČKI: Mićović, Docić, Jovanović, Tanasijević (od 46. Radojičić), Kajević (od 76. Čolić), Čolović (od 65. Ergelaš), Drezgić, Šapić, Janković (od 46. Savić), Roganović, Lukić (od 65. Endijae).

RADNIČKI: Kahriman, Bjeličić, Mićibući (od 57. V. Vukadinović), Duronjić (od 59. Kovačević), N. Vukadinović, Pejović (od 73. Stevanović), Mitrović (od 59. Ristić), Kasalica, Ilić, Todorovski, Aksentijević (od 73. Stanković).

Spartak ŽK 2 : 2 Vojvodina
Napredak 2 : 1 Mladost
Radnik 2 : 1 Crvena zvezda
TSC 4 : 4 Radnički 1923
Čukarički 0 : 0 Radnički (N)
Proleter 0 : 1 Kolubara