Fudbaleri Spartaka ŽK osvojenim bodom započeli novu sezonu

Fudbaleri Spartak Ždrepčeve krvi i Radničkog iz Niša podelili su bodove u prvom kolu nove superligaške sezone. Utakmica je odigrana pred publikom a nisu izostala ni uzbuđenja. Posetioci na Gradskom stadionu videli su pravu prvenstvenu i borbenu utakmicu u kojoj nisu izostala uzbuđenja. Mogli su se uveriti i u  VAR tehnologiju koja je uvedena od ove sezone,  u prvom poluvremenu je nakon intervencije sudija poništen gol Radničkom zbog igranja rukom. Interesantno je da su oba gola na utakmici postignuta sa bele tačke. Povele su Nišlije u 60. minutu da bi Lazar Tufegdžić u 82. doneo poravnanje.

Spartak Ždrepečav krv – Radnički (Niš) 1:1 (0:0)

Gradski stadion u Subotici. Gledalaca: oko 1.000. Sudija: Minaković Nenad. Strelci: 0:1  Škrbić (60. iz penala), 1:1 Tufegdžić (82. iz penala)

Spartak Ždrepčeva krv: DUJMOVIĆ Filip, DUNĐERSKI David, IVANČEVIĆ Mihajlo, BRANKOVIĆ Nemanja (68. FURTULA Nikola), SHIMURA Noboru, MILOŠEVIĆ Stefan, MARČIĆ Milan, TODOROVSKI Andrej (46. RAKIĆ Slađan), SREĆKOVIĆ Nikola, TUFEGDŽIĆ Lazar, BIJELOVIĆ Luka (68. JOVIĆ Filip)

Radnički: KAHRIMAN Damir, STEVANOVIĆ Nikola, MICHIBUCHI Ryohei (66. ILIĆ Vanja), ŠKRBIĆ Miljan (75. BJELIČIĆ Ognjen), DURONJIĆ Borko (66. KASALICA Filip), VUJADINOVIĆ Nikola, PEJOVIĆ Aleksandar, MITROVIĆ Stefan (90 RISTIĆ Petar), STANKOVIĆ Nikola, VUKADINOVIĆ Vukadin, AKSENTIJEVIĆ Nikola.

Crvena zvezda 0 : 0 Vojvodina
Mladost 0 : 1 Radnički 1923
Spartak ŽK 1 : 1 Radnički (N)
Napredak 3 : 0 Kolubara
Radnik 0 : 0 Metalac
TSC 2 : 0 Novi Pazar