Penali i remi Francuske i Portugala, Gorecka sprečio senzaciju

Fudbaleri Francuske i Portugala odigrali su 2-2 u poslednjem kolu grupe F evropskog prvenstva.

Prvu šansu na meču imao je Mbape ali nije pogodio. U 30. minuti Ronaldo iz penala je pogodio za vodstvo Portugala. U završnici prvog poluvremena, suđen je diskutabilan penal za Francuze a Benzema je pogodio. U 48. minuti, Benzema donosi preokret Francuskoj. U 60. minuti, Ronaldo ponovo pogađa iz penala za 2-2. U poslednjih pola sata Francuzi su bili bolji ali nisu mogli doći do pobjede.

Drama je viđena i u drugom meču. Njemačka i Mađarska su odigrale 2-2. Golom Šalaija, Mađari su vodili na poluvremenu. U nastavku, Haverc pogađa za 1-1. Šafer u 68. minuti pogađa za 2-1 i novo vodstvo Mađara. Ipak, u 84. minuti Gorecka pogađa za 2-2 i sprečava senzacionalan prolaz Mađara.

Na kraju su Francuzi prvi sa pet, Nijemci drugi sa četiri a Portugal treći sa četiri boda i sve ekipe idu dalje. Mađari završavaju sa dva boda kao četvrti ali mogu biti ponosni na sjajan nastup.

Portugalija 2 : 2 Francuska
Nemačka 2 : 2 Mađarska